RTU Dizaina fabrikā īstenos starptautisku inovāciju sadarbības platformu «Demola Latvia»

26. aprīlis, 2017
Foto – Leta

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar partneriem – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas Universitāti (LU) – ieguvusi tiesības un finansējumu RTU Dizaina fabrikā jau rudens sezonā realizēt «Demola Latvia» studentu, uzņēmumu un augstskolu sadarbības platformas konceptu. Pirmie studenti starptautiskajam inovāciju sadarbības projektam varēs pieteikties jau drīzumā, tagad iespējams apliecināt interesi, nosūtot e-pastu «Demola Latvia» mājaslapā https://latvia.demola.net/.

«Koncepta realizēšanas procesā mūsu mērķis ir «Demola Latvia» projektam piesaistīt visas Latvijas augstākās izglītības iestādes un to studentus, sniedzot iespēju radīt pievienoto vērtību uzņēmumu izvirzītajām problēmsituācijām. «Demola Latvia» ir lieliska platforma sadarbības veidošanai gan starp dažādu jomu studentiem, gan augstskolām, gan uzņēmējiem,» saka projekta koordinatore Liene Rubina.

RTU parakstījusi sadarbības līgumus ar «Demola» koncepta turētāju «The New Factory» un LIAA, tādējādi kļūstot par «Demola Latvia» vadošo partneri. Projekta realizācijā aktīvi tiks iesaistīta arī LU, kas būs atbildīgā iestāde koncepta īstenošanai Latvijā. Šobrīd jau ir izveidota RTU un LU darbinieku komanda, kas strādā pie projekta realizēšanas, programmas izstrādes un uzņēmumu piesaistes.

«Demola» pasaulē ir zināma jau kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijas pilsētā Tamperē. «Demola Latvia» savu darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem, kā arī uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuriem nepieciešama konkrēta problēmjautājuma risināšana. Darba gaitā triju līdz četru mēnešu laikā «Demola Latvia» nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu un izglītojošus seminārus, lai starpdisciplināra studentu grupa nonāktu līdz vajadzīgajam rezultātam. Ja studentu idejas un gala rezultāts ir apmierinošs, jaunieši no partnera saņem iepriekš līgumā noteiktu atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. aprīlis, 2017 plkst. 9:59