RTU Dizaina fabrika atbalsta ar kosmosa nozari saistītu inovatīvu risinājumu radīšanu

16. maijs, 2018
.
.
RTU Dizaina fabrikas simpātiju balvu ieguva komanda «SpaceChase»

Kosmosa tematikai veltītā «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» hakatonā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā rada idejas aplikācijām, izmantojot zemes novērošanas datus, kosmosu popularizējošām spēlēm un citiem risinājumiem.

Par hakatona labāko ideju atzīta meža monitoringa sistēma, kas balstīta satelītu datos. To izstrādājusi starptautiska komanda, ko veido Latvijas un Igaunijas datu zinātnieki un biznesa attīstītāji. Atzinīgi novērtēta arī ideja par satelītattēlu izmantošanu ūdens līmeņa novērošanā, ļaujot vērtēt, piemēram, plūdu iespējas, virtuālās realitātes spēle, kas vērsta uz satelītu būvēšanu, kā arī vairākas citas idejas. Kopumā no 16 idejām, kas tika prezentētas piektdienas, 11. maija vakarā, deviņas tika atlasītas un īstenotas līdz svētdienas, 13. maija, vakaram. 

«Garage48 SpaceTech Riga Challenge» hakatons dod iespēju studentiem un inženieriem attīstīt uzņēmējdarbības spējas, apgūt jaunas iemaņas un nodibināt vērtīgus kontaktus ar vadošajiem Latvijas un Igaunijas kosmosa nozares pārstāvjiem. Hakatons bija orientēsies trīs virzienos - aplikācijas zemes novērošanas datu izmantošanai tautsaimniecībā, kosmosu popularizējoši izglītības risinājumi vai tehnoloģijas un praktiski izaicinājumi no Latvijas un Igaunijas kosmosa jomas pārstāvjiem. Piemēram, tika prezentēta ideja par raķešu modeļu palaišanas kontrolieri, kas ļautu palaist raķeti, izmantojot wi-fi. 

Līdz šim «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» hakatoni organizēti Igaunijā, bet šogad tas pirmo reizi notika Rīgā, RTU Dizaina fabrikā, Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta «SpaceTEM» ietvaros. RTU Dizaina fabrika iesaistījās gan hakatona organizēšanā, gan piedāvāja norises vietu un mentorus komandām risinājumu izstrādes gaitā. Hakatonā piedalījās studenti gan no RTU, gan citām Latvijas un Igaunijas augstskolām, gan datu zinātnieki, inženieri un biznesa attīstītāji. 

«Garage48 SpaceTech Riga Challenge» organizēja Garage48, sTARTUp HUB, Heliocentric Technologies Latvia, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. 

Praktiskus izaicinājumus komandām piedāvāja Vides Risinājumu Institūts, Zinātkāres centrs ZINOO, «ESTCube» un citi. Atbalstu topošajiem un esošajiem inženieriem sniegs kosmosa industrijas eksperti no Eiropas Kosmosa aģentūras, ESTCube un projekta «Pirmie Latvijas 100km kosmosā.»

Plašāk iepazīties ar hakatona idejām un norisi iespējams «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» Facebook lapā.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. maijs, 2018 plkst. 9:12

Līdzīgi raksti

Ziņas