RTU Dizaina fabrika aicina pieteikt biznesa idejas pirmsinkubatoram «RTU IdeaLAB»

9. decembris, 2019

Līdz 11.decembrim atvērta pieteikšanās biznesa pirmsinkubatora «RTU IdeaLAB» 2020. sezonas atlasei. Jau četrus gadus pirmsinkubators nodrošina atbalstu studentu biznesa ideju izstrādei un sākotnējai pārbaudei, sniedzot gan zināšanas par biznesa attīstību un prototipēšanu, gan materiālu atbalstu pirmajiem soļiem idejas realizēšanai. RTU studenti par dalību pirmsinkubatorā sešus mēnešus saņem arī 200-228 eiro ikmēneša stipendiju.

Pieteikuma anketa pieejama šeit

Pirmsinkubators «RTU IdeaLAB» nodrošina atbalstu studentu biznesa ideju izstrādei un sākotnējai pārbaudei. RTU studenti par dalību var saņemt arī 200-228 eiro ikmēneša stipendiju. Lai pieteiktos stipendijai, studentam jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem. Idejas var pieteikt gan viens students, gan komanda, kurā vismaz viens dalībnieks studē RTU. Decembra vidū pēc atlases prezentācijām (pitch) tiks uzņemtas 20 idejas, kuru dalībnieki saņems stipendiju un individuālu komandas atbalsta fondu. Programma norisināsies no janvāra līdz maijam, dalībniekiem piedāvājot praktiskas nodarbības par uzņēmējdarbības uzsākšanai svarīgām tēmām, tehniskas konsultācijas no RTU Dizaina fabrikas, koučingu un mentoringu no industrijas pārstāvjiem, kā arī iespēju piedalīties tīklošanās pasākumos. Sezonas noslēgumā visi programmas dalībnieki prezentēs savu ideju un paveikto programmas laikā. Noslēguma pasākumu ik gadu apmeklē dažādu uzņēmumu pārstāvji un investori.

Dalībnieki saņems:
praktiskas nodarbības par uzņēmējdarbības uzsākšanai svarīgām tēmām;
•    koučingu;
•    mentoringu no industrijas pārstāvjiem;
•    iespēju piedalīties dažādos networking pasākumos;
•    iespēju prezentēt savu ideju noslēguma pasākumā, kurā piedalīsies arī dažādu industriju pārstāvji un investori.
Pirmsinkubators nodrošina arī individuālu atbalsta fondu idejas attīstīšanai, dalībniekiem būs iespēja prototipēt RTU Dizaina fabrikā un saņemt konsultācijas juridiskajos, finanšu un patentu jautājumos.

Četru gadu laikā pirmsinkubatorā realizētas un atbalstītas dažādas idejas, to skaitā stāju koreģējošie krekli «Correcty», ierīce ekstrēmo sporta veidu cienītājiem, kas palīdz sasniegt lielāku ātrumu, bezpilota lidaparāts grūti sasniedzamu objektu apsekošanai u.c.

RTU «IdeaLAB» iepriekšējās sezonas dalībnieks, uzņēmuma «xTimer» dibinātājs Kristaps Skrastiņš atzīst: «Programmu uzsākām kā divi inženieri, kam patīk būvēt risinājumus, taču pirmsinkubatorā sākam patiesi apjaust, kādas prasmes ir nepieciešamas, lai uzņēmums darbotos veiksmīgi. Vislielākais izaicinājums bija mainīt domāšanu, lielāko uzmanību pievēršot klienta patieso problēmu izzināšanai, nevis produkta radīšanai.»

«Četru gadu laikā esam atbalstījuši vairāk nekā 80 komandas un tuvāko trīs gadu laikā sniegsim atbalstu un zināšanas vēl vismaz 60 komandām. «RTU IdeaLAB» ir iespēja ikvienam, kurš grib mācīties pats no savas pieredzes un nebaidās kļūdīties, izmēģināt sevi uzņēmēja lomā, saņemt atbalstu un grūdienu, lai kļūtu par nākamo veiksmes stāstu,» pauž RTU Dizaina fabrikas uzņēmējdarbības programmu vadītāja Liene Briede.

Vairāk informācijas un atbildes uz specifiskiem jautājumiem var saņemt, rakstot programmas koordinatorei Līgai Jupatovai ().

«RTU IdeaLAB» ir daļa no ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem». «Inovāciju granti studentiem» ir nebijis projekts, kas veicina uzņēmējspēju attīstīšanu, sadarbību ar industriju, zinātniekiem un studentiem. Nākamo trīs gadu laikā RTU, īstenojot dažādas aktivitātes biznesa ideju attīstībā plāno ieguldīt ap 400 tūkstošiem eiro, bet stipendijās – 1,2 miljonus eiro.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. decembris, 2019 plkst. 0:00