RTU Dizaina fabrika aicina jaunos uzņēmējus pieteikt idejas pirmsinkubatorā «Greenhouse»

29. marts, 2019

Līdz 15.aprīlim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina jaunos uzņēmējus pieteikt un pārbaudīt savas klimatam draudzīgās biznesa idejas pirmsinkubatorā «Greenhouse». Programmas dalībniekiem būs pieejams mentoringa atbalsts sešu mēnešu garumā, kā arī grants 2500 eiro apmērā.

«Greenhouse» apvieno klimata pārmaiņu vadītus jaunos uzņēmējus, kuri ir gatavi mainīt pasauli un attīstīt savu biznesa ideju. Programma ilgs sešus mēnešus. Komandas saņems 2500 eiro lielu līdzfinansējumu idejas attīstībai, biznesa ekspertu mentoringu, pieeju starptautiskajam klimata pārmaiņu tīklam, kā arī varēs piedalīties apmācības programmā. Pēc programmas pabeigšanas idejas, kas būs guvušas atbalstu, varēs pieteikt arī tālākai izaugsmei Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta un klimata zināšanu un inovāciju kopienas (EIT) «Climate-KIC Accelerator Latvia» programmā.

«Greenhouse» programmā šogad tiks uzņemtas piecas komandas, kuru idejām ir potenciāls pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņas. Programmā var pieteikties gan ideju autori, kuri vēlas izveidot zinātniski ietilpīgus uzņēmumus, gan attīstīt sociālas iniciatīvas vai klimatam draudzīgus produktus.

Iepriekšējā «Greenhouse» uzsaukumā tika atbalstīti vairāki jaunie uzņēmumi, kas turpina darbību arī pēc programmas. Uzņēmums «KO TU ELPO» kopā ar Latvijas zinātniekiem un funkcionālā dizaina māksliniekiem strādā pie ekoloģiskas iekštelpu gaisa attīrīšanas un klimata uzlabošanas sistēmas. Uzņēmums «SmartLid» radījis pasaulē pirmo no otrreiz pārstrādātas plastmasas izgatavoto revīzijas vāku, ar kura sensoriem iespējams ievākt datus viedās pilsētvidas izveidei, lai uzraudzītu satiksmes intensitāti, mērītu CO2,NOX koncentrāciju zemes līmenī, sāls daudzumu, fiksētu melnā ledus rašanās draudus un samazinātu negadījumu skaitu uz ceļiem. Savukārt, «SpirulinaNord» izstrādātā tehnoloģija ļauj Latvijas klimatā audzēt un piedāvāt lietošanai par «superēdienu» saukto tropu augu spirulīnu. Pēc dalības «Greenhouse» programmā uzņēmums veiksmīgi prezentējis savu ideju arī globālajā zaļo tehnoloģiju konkursā «ClimateLaunchpad».

Pieteikšanās «Greenhouse» atvērta līdz 15.aprīlim, pieteikties iespējams šeit.

«Greenhouse» tiek realizēts ar RTU Dizaina fabrikas un EIT «Climate-KIC» atbalstu. RTU kopš 2016. gada ir EIT «Climate-KIC» partneris, sniedzot atbalstu un attīstot klimata draudzīgas idejas, indivīdu un grupu iniciatīvas, kas ir vērstas un klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanu.

RTU Dizaina fabrikā atrodas Baltijā vislabāk aprīkotā prototipēšanas darbnīca, augsti kvalificētu ekspertu komanda un zinātniskais atbalsts uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus un meklētu jaunas darba pieejas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. marts, 2019 plkst. 12:02