RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes un auditoriju mājas jaunās ēkas apbalvo konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balva 2021»

11. marts, 2022
.
.
.
RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte un auditoriju māja «Domus Auditorialis». Foto: Elīna Karaseva, RTU

«Latvijas Būvniecības Gada balvas 2021» nominācijā «Sabiedriskā ēka – jaunbūve» 2. vieta piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un auditoriju mājas «Domus Auditorialis» jaunajām ēkām, kuru atklāšana notika pagājušajā gada septembrī. Gada balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās piektdien, 11. martā, Āgenskalna tirgus laukumā. 

Ēku arhitekts ir Ģirts Valeinis, savukārt būvnieki – SIA «Skonto Būve». Ēkas atrodas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Zunda krastmalā 8 un 10. 

Jaunā DITF ēka ir dāvana fakultātei 60. jubilejā, jo pirmo reizi DITF vēsturē tai uzbūvēta jauna, īpaši tās vajadzībām piemērota ēka. Tajā tiek iekārtota mūsdienīga studiju un pētniecības vide – studentiem un zinātniekiem būs labi aprīkotas laboratorijas, pētniecības centrs, datorzāles, plašas un gaišas auditorijas. Katrā stāvā tiek ierīkotas arī ērtas atpūtas vietas studentiem.

Savukārt auditoriju mājā «Domus Auditorialis» notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. Centrā ir lielā auditorija 560 apmeklētājiem, kas pēc vajadzības ir transformējama un sadalāma divās mazākās auditoriju telpās, un trīs mazākas zāles.

RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā mērķtiecīgi veido par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru. Līdz ar jaunās DITF ēkas uzbūvēšanu tajā vienuviet koncentrējas visas RTU inženierzinātņu fakultātes, kā arī Laboratoriju māja, Zinātniskās bibliotēka, studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins. Fakultāšu ēkas ir arī fiziski saistītas viena ar otru, izmantojot gaisa pārejas, lai studenti, mācībspēki un RTU viesi varētu ērti pārvietoties no vienas fakultātes uz otru. Piemēram, no DITF ēkas var ērti nokļūt gan RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, gan  Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē. Arī tas veicina tīklošanos starp dažādu fakultāšu studentiem un pētniekiem, dodot augsni starpdisciplināru pētījumu un inovāciju radīšanai RTU.

Šogad konkursā «Latvijas Būvniecības Gada balvas 2021»  saņemts 121 pieteikums 10 nominācijās.

Žūrijā strādāja profesionāli un pieredzējuši nozaru speciālisti – inženieri, projektētāji, arhitekti, dizaineri, kā arī Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvis.

Konkursa organizatori norāda, ka ekonomiski sarežģītie gadi, kuros uzņēmēju darbību būtiski ietekmēja darba spēka un būvmateriālu izmaksu pieaugums, pandēmija, speciālistu trūkums, kā arī vispārējais sociālais noskaņojums, būvnieki tomēr ir spējuši pabeigt darbus un nodot sabiedrības rīcībā lielākus un mazākus visdažādākā satura objektus – skolas, stadionus, baznīcas, tiltus, ceļus, caurtekas, atjaunotas fasādes, ražotnes, estrādes, bibliotēkas, parkus, veloparkus, izziņas centrus, sabiedriskās un dzīvojamās ēkas.

Konkurss «Latvijas Būvniecības gada balva» norisinās kopš 2014. gada, un to organizē biedrība «Building Design and Construction Council».

DITF jaunā ēka un  auditoriju māja «Domus Auditorialis» tapušas, izmantojot ERAF un Eiropas Padomes attīstības bankas finansējumu. Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004). Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. marts, 2022 plkst. 16:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi