RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes pētnieki piedalīsies IKT profesionāļu konferencē

13. marts, 2018
Foto: pixabay.com

Ceturtdien, 22. martā, notiks «Latvijas IKT profesionāļu dienas konference 2018», kurā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) pētnieki – doktorante Māra Pudāne un docents Artūrs Bartusevičs.

Konferences darbs sākies plkst. 10.00, un tajā ar referātu «Emocijas datorsistēmās – kāpēc un kā?» uzstāsies DITF doktorante M. Pudāne. Tajā viņa meklēs atbildi uz jautājumu kāpēc datorsistēmai varētu būt vajadzīgas ar emocijām saistītās funkcijas, kā arī apskatīs, kādā veidā izpaužas emocionālu datorsistēmu darbošanās. Ar referātu «Jaunumi kvantu datoru jomā» uzstāsies Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Andris Ambainis, «Exigen Services Latvia» vecākais sistēmu arhitekts Aldis Ērglis stāstīs par datu vizualizāciju un uz atvērtiem datiem balstītu stāstu veidošanu, «Latvijas Ceļi» IT vadītājs Āris Dzērvāns referēs par tēmu «Kiberdrošība neatņemama ikvienas sistēmas sastāvdaļa», «ABC Software» Zinātnisko pētījumu un attīstības departamenta vadītājs Vitālijs Zabiņako stāstīs par māšīnmācīšanās jomas pētījumiem uzņēmuma klientu biznesa vajadzībām.

Pēc referātu sadaļas sekos paneļdiskusija «IKT profesija – jaunas iespējas visiem», kurā sīkāk tiks pārrunātās šādi temati: pārkvalifikācija, starpdisciplinaritāte, sievietes IKT profesijā. Diskusijā piedalīsies RTU DITF docents A. Bartusevičs, Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane, «Accenture Latvija» Interneta risinājumu izstrādes nodaļas vadītājs Jānis Košeļevs, kā arī «Founder at be-with and Rīga Techgirls» dibinātāja Anna Andersone.

Konference notiks Latvijas Universitātes «Microsoft» Inovāciju centrā, Kalpaka bulv. 4.

Paralēli konferencei norisināsies vairāki Latvijas IKT profesionāļu dienai veltīti pasākumi. Viens no tiem – «Tilde» izstrādes un pētniecības direktora Raivja Skadiņa lekcija «Mākslīgā intelekta jaunākās metodoloģijas un nākotnes perspektīvas» , kura 19. martā no plkst. 10.15 līdz 11.45 notiks RTU DITF, Daugavgrīvas ielā 2, 220. telpā.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments