RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte svinēs Spāru svētkus

28. septembris, 2020

Otrdien, 29. septembrī, plkst. 12.00 RTU Studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Zunda krastmalā 10 notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un koplietošanas auditoriju centra jaunās ēkas  Spāru svētki. Šis ir ilgi gaidīts vēsturisks mirklis, jo pēc DITF pārcelšanās uz jauno ēku visas RTU inženierzinātņu fakultātes būs koncentrētas vienuviet – RTU Studentu pilsētiņā.

Patlaban DITF mācību korpusi atrodas netālu no Ķīpsalas, taču pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu.

«Cilvēki ir novērtējuši informācijas tehnoloģijas attīstību un pielietojamību visās tautsaimniecības nozarēs. Mūsu Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija, taču mūsu studentiem ir vajadzīga mājīga studiju vide, kāda būs fakultātes jaunajā ēkā,» saka RTU rektors Leonīds Ribickis.

Jaunās ēkas top, izmantojot ERAF un Eiropas Padomes attīstības bankas finansējumu, un tās būvē SIA «Skonto Būve».

«Ar gandarījumu varu teikt, ka ir paveikts būtisks darba apjoms. Spāru svētki ir viens no svarīgākajiem atskaites punktiem būvniecības procesā. Jaunā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēka ir kā spoguļattēls RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātei, kas bija pirmā jaunbūve, kas tika uzcelta RTU Studentu pilsētiņā atjaunotās Latvijas laikā,» saka «Skonto Būves» valdes loceklis Juris Pētersons.

Kā stāsta projekta arhitekts, arhitektu biroja «Valeinis un Stepe» vadītājs Ģirts Valeinis, ar šo divu ēku, DITF un koplietošanas auditoriju centra, būvniecību noslēgsies nozīmīgs desmit gadu projekts, kura laikā RTU Studentu pilsētiņā bāzētās fakultātes būs savienotas ar īpašām galerijām tā, lai studenti, mācībspēki un apmeklētāji varētu pa iekštelpām brīvi nokļūt no vienas ēkas nākamajā.

RTU ir pati pirmā Latvijas augstskola, kas savu studentu pilsētiņu Ķīpsalā sāka būvēt jau 1965. gadā. RTU aug par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru, tāpēc aug arī universitātes studentu pilsētiņa. Fakultātes tiek renovētas, kā arī būvētas no jauna. Patlaban Ķīpsalā atrodas sešu inženierzinātņu fakultāšu ēkas, moderna Laboratoriju māja un Zinātniskās bibliotēkas jaunā ēka — Studentu māja, kā arī studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins.

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004).

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. septembris, 2020 plkst. 13:24