RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte svin Spāru svētkus

29. septembris, 2020
.
.
.
Spāru svētkus svin, kad mājas būvniecība ir pašā augstākajā punktā – ir pabeigti visi smagākie darbi, un topošais nams ir ieguvis kopskata veidolu. Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

Augstu virs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu pilsētiņas namu jumtiem 29. septembrī paslējās ozollapu vainags – tā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un Koplietošanas auditoriju centra jaunās ēkas būvnieki SIA «Skonto Būve» deva ziņu, ka viens nozīmīgs posms jaunbūves tapšanā ir pabeigts un var svinēt Spāru svētkus. Kad jaunās ēkas tiks pabeigtas, uz Ķīpsalu pārcelsies arī DITF, un visas RTU inženierzinātņu fakultātes būs koncentrētas vienuviet – Ķīpsalā. 

«Šis RTU ir ļoti nozīmīgs solis, jo līdz ar šo ēku uzbūvēšanu mūsu Ķīpsalas studentu pilsētiņas kontūras ir pabeigtas,» Spāru svētku svinīgajā pasākumā sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis, sakot paldies ēkas būvniekiem, kuriem pateicoties, topošais nams ir ieguvis kopskata veidolu.

Patlaban DITF mācību korpusi atrodas netālu no Ķīpsalas, taču pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. 

«Šī ir mūsu fakultātei cienīga vieta, piepulcējoties pārējo RTU fakultāšu saimei Ķīpsalā,» sacīja DITF dekāns Agris Ņikitenko. Savukārt viņa priekšgājējs dekāna amatā Jānis Grundspeņķis atminējās, kā pirms tam pats piedalījies iepriekšējo fakultātes ēku labiekārtošanā, taču tās visas bija ēkas, kuras tikai tika pielāgotas DITF vajadzībās, un savu namu «mēs jau sen esam pelnījuši,» sacīja J. Grundspeņķis.  

Spāru svētki galvenokārt ir svētki būvniekiem, jo viņi ir paveikuši lielu darbu un tagad savu veikumu ir gatavi rādīt saimniekiem. «Paldies manai komandai, projektētājiem, būvuzraugiem, arhitektiem,» pateicības vārdus visiem ēkas būvniecībā iesaistītajiem veltīja SIA «Skonto Būve» valdes loceklis Juris Pētersons, atgādinot, ka būvniekiem vēl daudz darāmā, lai paspētu, kā iecerēts, nākampavasar ēku nodot ekspluatācijā un tur varētu sākt mācīties studenti. 

Paši DITF studenti ir priecīgi par topošo ēku – DITF pašpārvaldes vadītāja Alise Drozdova sacīja, ka studenti ar nepacietību gaida, kad varēs sākt mācīties jaunajās telpās. 

Tradicionāli Spāru svētkos nama augstākajā punktā uzkārtais vainags stāvēs 10 dienas, bet pēc noņemšanas no tā nekādā gadījumā nedrīkst atbrīvoties – vainags jāglabā kā nama drošības un svētības simbols. 

Jaunās ēkas top, izmantojot Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda un Eiropas Padomes attīstības bankas finansējumu. 

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004).

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002).

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Spāru svētki

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. septembris, 2020 plkst. 15:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi