RTU darbinieki saņem universitātes jubilejas apbalvojuma zīmes

28. jūnijs, 2022
.
.
.
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

Pirms Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubilejas svinībām, kas notiks 1. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē, 17. jūnija Senāta sēdē 110 darbiniekiem tika pasniegtas Sudraba apbalvojuma zīmes. Apbalvojums radīts par godu RTU dzimšanas dienai un simbolizē izaugsmi, attīstību un jaunradi. Šī bija pirmā apbalvojuma pasniegšana, nākamās iecerētas rudenī.  

Apbalvojuma autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēks Andris Silapēters, kurš apbalvojuma idejā iekļāvis trīs simboliskus līmeņus. Pamatā ir redzama stilizēta ligzda, kas simbolizē RTU kā izaugsmes un attīstības formu un ir veidota no RTU logotipā iekļautajiem pamatsimboliem – trijstūra un cirkuļa. Ligzdā centrētais apļveida staru kūlis, savukārt, simbolizē gaismu un attīstību, bet uz stariem izvietots RTU 160. jubilejas logotips. Apbalvojums izgatavots no 925. proves sudraba.  

RTU 160. jubilejas apbalvojums tiek pasniegts RTU darbiniekiem, kuriem ir ilgstošs darba stāžs un kuri ir snieguši nozīmīgu ieguldījumu RTU attīstībā. Rektors ir nolēmis RTU jubilejas gadā vairākkārt pateikt darbiniekiem paldies par darbu, pasniedzot jubilejas apbalvojumu. Nākamie sveikšanas posmi gaidāmi septembra sākumā, kad rektors teiks savu tradicionālo akadēmiskā gada sākuma uzrunu, un 14. oktobrī, RTU dzimšanas dienā. 

Sudraba apbalvojuma zīme par godu RTU 160. jubilejai

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūnijs, 2022 plkst. 17:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi