RTU būvnieki piedalās pasaules kongresā «Ilgtspējīgs enerģijas lietojums ēkās»

2. jūnijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens institūta (RTU BF SGŪTI) delegācija nesen ir atgriezusies no Pasaules kongresa Clima 2010 «Ilgtspējīgs enerģijas lietojums ēkās», kas notika Turcijā, Antālijā. Pasaules kongresu Clima kopš 1975. gada ik pa četriem gadiem rīko REHVA (Eiropas Apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas  inženieru savienību federācija), kas apvieno 28 valstu apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas inženieru savienības. REHVA dalībnieces bez Eiropas Savienības valstīm ir arī Norvēģija, Serbija, Šveice, Krievija un Turcija. Latvija par REHVA dalībnieci kļuva 1997. gadā. Pašlaik REHVA apvieno vairāk nekā 110 000 inženieru un ir lielākā profesionālā organizācija pasaulē.

02.06.2010.

Pirmoreiz konference Clima notika Milānā, Italijā. Šoreiz konference Clima 2010 notika vienlaikus ar REHVA 54. ģenerālo asambleju, kurā ievēlēja jaunu REHVA prezidentu Michael Schmidt, Štutgartes Universitātes (Vācija) profesoru. Šajā asamblejā apsprieda REHVA stratēģiju, par svarīgāko nosakot saišu stiprināšanu ar industriju. Nākamā, 55. REHVA ģenerālā asambleja notiks Tallinā, Igaunijā, savukārt nākamā vispasaules konference Clima 2013 notiks Prāgā, Čehijā.

Clima 2010 darbs noritēja astoņās sesijās un 22 dikusiju paneļos. Konferencē reģistrējās 954 dalībnieki no 56 valstīm ar 453 ziņojumiem un 183 stenda referātiem. Viena no lielākajām delegācijām bija no Latvijas, tāpēc RTU Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas doktorantu studiju programmas studentus un profesorus ar savu klātbūtni grupas portretā pagodināja Clima 2010 prezidents Numans Zahins (pirmais no labās). Pārējie: pirmajā rindā sēž no kreisās SGŪT doktorantūras programmas profesori: Anatolijs Borodinecs, Andris Krēsliņš, Egīls Dzelzītis, Namejs Zeltiņš, otrajā rindā no kreisās doktoranti Lana Vasiļevska (promocijas darbs «Kombinēto saules siltumapgādes sistēmu izmantošanas pētījumi Latvijā», Mārtiņāš Pankars («Vietējo un atjaunojamo energoresursu izmantošanas pētījumi Latvijas energobilancē»), Anna Ramata («Energoefektīvas  un videi draudzīgas ventilācijas sistēmas cūku novietnēs»), Baiba Gaujēna («Ēku konstrukcijas ietekme uz mikroklimatu telpās», Arturs Brahmanis – saņēma atzinības balvu Clima 2010 studentu akadēmisko darbu konkursā par maģistra darbu «Komfortabls mikroklimats publiskos peldbaseinos», Daina Kona («Netiešas adiābātiskas dzesēšanas izpēte dažādos klimatiskos apstākļos»), Jeļena Pšeņičnaja («Ģeotermālās enerģijas iespējas Latvijā») un Kon Tai Bui «Hidraulisko dzesēšanas sistēmu optimizēšana».

Žurnāla E&P padomes svinīgajā sēdē, kas bija veltīta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai, padomes priekšsēdētājs Juris Savickis pasniedza padomes dalībniekiem Latvijas Bankas īpašo jubilejas monētu. Clima 2010 laikā E&P padomes priekšsēdētāja vietnieks, profesors Namejs Zeltiņš un padomes dalībnieks, profesors Egīls Dzelzītis E&P padomes un redakcijas vārdā pasniedza jubilejas monētu un jubilejas E&P numuru padomes ārzemju dalībniekam, Maskavas Arhitektūras institūta (Krievija) Ēku inženiersistēmu katedras vadītājam, profesoram Jurijam Tabunščikovam.

clima2.jpgAttēlā no kreisās: profesors Namejs Zeltiņš, profesors Jurijs Tabunščikovs, profesors Egīls Dzelzītis.

2. jūnijs, 2010 plkst. 16:54