RTU Bigbends ar džeza mūzikas koncertu svin piekto jubileju

13. februāris, 2019
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bigbends ar krāšņu koncertu, kurā skanēs pasaules džeza mūzikas izcilākie skaņdarbi, svinēs savu piecu gadu jubileju. Koncerts notiks trešdien, 20. februārī, plkst. 19.00 mūzikas klubā «Kaļķu vārti».

Programmā skanēs džeza leģendu radītā mūzika. Piemēram, amerikāņu svinga ēras trompetista Harija Džeimsa (Harry James), amerikāņu komponista, pianista un bigbenda līdera Djūka Elingtona (Duke Ellington) un ASV džeza saksofonista un komponista Čārlza Pārkera (Charles Parker) skaņdarbi. Č. Pārkers līdztekus Luisam Ārmstrongam (Louis Armstrong) un Djūkam Elingtonam tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem džeza muzikantiem.

Tāpat RTU Bigbends atskaņos Peta Metenija (Pat Metheny) darbus. Viņš ir leģendārs ģitārists un daudzu «Grammy» balvu ieguvējs, arī viens no tikai četriem džeza ģitāristiem, kurš kopš 1957. gada ir iecelts prestižajā mūzikas žurnāla «Downbeat» mūziķu slavas zālē.

RTU Bigbends ir dibināts 2014. gadā un izpilda mūziku swing, rock, boogie, funk, bossa nova stilā. Patlaban Bigbendā apvienojušies 18 mūziķi, un kolektīvu pēdējos divus gadus vada talantīgais saksofonists Jānis Puķītis, kurš absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu, Amsterdamas konservatoriju, studējis arī Igaunijas mūzikas un teātra akadēmijā.

RTU Bigbenda pirmais vadītājs bija pieredzējušais džeza mūziķis trompetists Jānis Amantovs. Tikai divus mēnešus pēc Bigbenda izveides kolektīvs jau sniedza  pirmo koncertu RTU Mazajā zālē. Informācija par kolektīvu izplatījās ātri, un tas pusgada laikā izveidoja plašu koncertprogrammu un labprāt piedalījās koncertos Latvijā. Patlaban RTU Bigbends kopīgi pilnveido improvizācijas un solo muzicēšanas prasmes un uzstājas gan pašmāju, gan starptautiskajos džeza mūzikas koncertos, gan arī muzicē kopā ar citiem RTU mākslinieciskajiem kolektīviem.

Biļetes var iegādāties RTU Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 216. telpā. Cena – 5 EUR.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. februāris, 2019 plkst. 16:34