RTU, Bergamo Universitāte, Itālijas vēstniecība un Latvijas vēstniecība Itālijā paraksta patronāžas līgumu vasaras skolai «Nonlinear Life»

13. aprīlis, 2022
.
.
.

Sadarbība studijās, zinātnē, valorizācijā un Latvijas un Itālijas vēstnieku loma kopīgās vasaras skolas «Nonlinear Life» tālākajā attīstībā – šie bija galvenie sarunu temati Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim un citiem delegācijas pārstāvjiem, 7. un 8. aprīlī Itālijā tiekoties ar Bergamo Universitātes (UniBg) vadības un citu struktūrvienību pārstāvjiem.

Vizītē piedaloties Latvijas vēstniecei Itālijā Solvitai Āboltiņai, RTU delegācija tikās ar UniBg rektoru profesoru Sergio Cavalieri, zinātņu prorektoru profesoru Silvio Vismara, internacionalizācijas prorektori profesori Flaminia Nicora, rektora delegāti stratēģiskās partnerības jautājumos profesori Dorothee Heller, Starptautisko programmu biroja vadītāju Elena Gotti un Inženierzinātņu vadības, informācijas un ražošanas tehnoloģijas departamenta profesori Maria Sole Brioschi.  

Tikšanās laikā puses pārrunāja sasniegto studiju, zinātnes un kultūras jomā, kā arī ieskicēja Latvijas vēstniecības Itālijā un Itālijas vēstniecības Latvijā stratēģisko nozīmi sadarbības tālākajā attīstībā. S. Cavalieri un L. Ribickis parakstīja Saprašanās memorandu, tādējādi apliecinot sešu gadus ilgās un aktīvās divpusējās sadarbības stratēģisko nozīmi un izsakot apņemšanos to attīstīt tādos jautājumos kā zināšanu, studentu un pētnieku apmaiņa un kopīgu aktivitāšu organizēšana. 

Savstarpējās sarunās īpaši uzmanība tika veltīta 2017. gadā RTU izveidotajai vasaras skolai «Nonlinear Life», ko abas universitātes rīko otro gadu pēc kārtas – 2021. gadā tiešsaistē, savukārt 2022. gadā – kā tiešsaistē, tā klātienē Rīgā un Bergamo. Pirms izlidošanas uz Bergamo patronāžas līgumu vasaras skolai parakstīja Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti, savukārt RTU rektors, UniBg rektors un Latvijas vēstniece Itālijā to parakstīja tikšanās laikā Bergamo. Šā gada vasaras skolas «Nonlinear Life» temats ir «Digital Health Technologies», un tā notiks trīs posmos tiešsaistē un klātienē Bergamo un Rīgā. Piedaloties tiešsaistes aktivitātē un klātienē Bergamo, RTU studentiem ir iespēja iegūt Erasmus+ stipendiju 500 EUR apmērā. Pieteikšanās stipendijai, rakstot uz . Vairāk informācijas par aktivitāti un pieteikšanos var lasīt vasaras skolas mājaslapā.   

RTU pārstāvji viesojās arī UniBg Dalmines inženierzinātņu studentu pilsētiņā, Svešvalodu, literatūras un kultūras departamentā, Ekonomikas departamentā, kā arī zinātnes un inovāciju parkā «Kilometro Rosso».

Vizītes noslēgumā RTU pārstāvji devās uz Kluzones pilsētu, kur tikās ar UniBg iepriekšējo rektoru profesoru Remo Morzenti Pellegrini, pilsētas mēru Massimo Morstabilini un kora «Idica» prezidenti Simona Visinoni, lai pārrunātu tālākās sadarbības iespējas zināšanu apmaiņā un kopīgu kultūras aktivitāšu īstenošanā.  

RTU delegācijas sastāvā bija rektors, zinātņu prorektora vietnieks profesors Gatis Bažbauers, Studiju departamenta direktora vietnieks Uģis Citskovskis, Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra direktore Laila Eliņa, rektora palīdze Betija Blaževica un Starptautiskās sadarbības nodaļas projekta vadītājs Ēriks Badamšins. 

Divpusējās sadarbības laikā šī bija jau trešā institucionālā vizīte. 2019. gada martā un septembrī notika vizītes Bergamo un Rīgā abu universitāšu rektoru vadībā. Tāpat jāatzīmē 2019. gada septembrī Rīgā notikušais RTU sieviešu kora «Delta» un Itālijas vīru kora «Idica» kopkoncerts, ko iniciēja tā laika UniBg rektors profesors Remo Morzenti Pellegrini.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. aprīlis, 2022 plkst. 14:14

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi