RTU autotransporta studentu rīcībā būs F–1 cienīgas «Renault» tehnoloģijas

13. janvāris, 2010

Lai pilnveidotu studiju materiāli tehnisko bāzi, kompānija «Renault» ir uzdāvinājusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Autotransporta institūtam jaunu automašīnu «Renault Laguna II» kopā ar mūsdienīgiem uzskates un mācību līdzekļiem.

12.01.2010.  Skatīt galeriju

Kā atzina institūta direktors GundarsLiberts, studentiem un pētniekiem būs gods apgūt «Renault» tehnoloģijas– «Renault» ir viens no pieciem pasaules vecākajiem autoražotājiem,turklāt «Renault» ir sava Pirmās formulas (F-1) komanda, kur tiekaprobētas augstās tehnoloģijas un kur ļoti sekmīgi startējuši tādipasaulslaveni piloti kā Fernando Alonso un Nelsons Pikē.

Renault dāvinājumā ietilpst automašīna «Renault Laguna II», kā arīdatorizēta automašīnas ierīču diagnostikas iekārta un vairāki atsevišķiRenault automašīnu mezgli – dzinējs, ātrumkārba, stūres sistēma,turbīnas, katalizatori u. c.

Pēc institūta mācībspēku teiktā, Renault dāvinājums tiks izmantotsļoti intensīvi – gan studiju darbā, gan zinātniskajā pētniecībā,testējot biodīzeļdegvielu B5.

Līdz šim, pēc docenta Ērikas Vondas teiktā, autotransportastudentiem nereti trūka modernu uzskates materiālu un materiālitehniskās bāzes, uz kuras pamata apgūt autotransporta līdzekļutehniskās ekspluatācijas, remonta un mehānikas kursus. «Renault»dāvinātās tehnoloģijas ir līdzvērtīgas jebkura moderna autoservisaiekārtām.

RTU absolvents un «Renault» Kvalitātes standartu vadītājs Baltijasvalstīs Ainārs Gailītis atzina, ka RTU uzdāvinātais 1355 kilogramussmagais automobilis «Renault Laguna II» patiesībā ir dāvinājuma mazākādaļa, ja to salīdzina ar tehniskā progresa un intormācijas tehnoloģijaspievienoto vērtību, kas atrodas Autotransporta institūta rīcībānodotajā diagnostikas iekārtas koferītī, kas būs īpaši vērtīgs topošoautotransporta speciālistu izglītošanā.

RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes dekāns Ēriks Geriņšpastāstīja, ka «Renault» dāvinājumu izmantos gan zinātnieki, ganaptuveni 250 studenti, kas šobrīd studē Autotransporta institūtā.Studijas šajā jomā ir perspektīvas, un studentu prasības aug – šisdāvinājums būs būtisks balsts studiju kvalitātes un modernas studijumateriāli tehniskās bāzes nodrošināšanai.

Mūsdienu auto industrija ir uzskatāma par vienu no tehnoloģiskāprogresa flagmaņiem visā pasaulē. Jau krietnu laiku vienkāršosmehāniskos risinājumus automašīnās ir nomainījuši moderni procesori,kas vada, reģistrē un kontrolē automašīnas darbību. Lai tos apkalpotu,ir vajadzīgi attiecīgu izglītību guvuši autotransporta speciālisti, kasapmācīti, izmantojot mūsdienīgu mācību materiāltehnisko bāzi.

Auto ražotājs «Renault» ir pazīstams ar moderniem, inovatīviem unvidei draudzīgiem risinājumiem automašīnu būvē. Organizējot darbībustarptautiskajā tirgū, «Renault» sniedz atbalstu mācību iestādēm, kurasizglīto jaunos autotransporta speciālistus.

Par godu «Renault» dāvinājumam 12. janvārī notika preses konference.

RTU Informācijas centrs

13. janvāris, 2010 plkst. 0:12