RTU atzīta par ģimenei draudzīgu darbavietu

4. jūnijs
.
.
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā RTU tradicionāli aicina darbinieku bērnus uz universitāti, kur viņi, viesojoties laboratorijās un iesaistoties izzinošās nodarbībās, iepazīst vecāku darba vidi un inženierzinātņu daudzveidību.

Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) ir piešķirts statuss «Ģimenei draudzīga darbavieta», kas apliecina RTU atbalstu darbiniekiem, lai viņi profesionālos pienākumus varētu saskaņot ar ģimenes dzīvi. 

Statusu «Ģimenei draudzīga darbavieta» iegūst darba devēji, kas sekmē izpratni par nepieciešamību veidot ģimenei draudzīgu darbavietu un kas palīdz darbiniekiem, ieviešot šādu darba vidi un nodrošinot tās ilgtspēju. Piemēram, dod iespēju vairāk laika pavadīt ar ģimeni, darbiniekiem piešķir papildu atvaļinājuma dienas vai sniedz atbalstu papildu izglītības iegūšanā. 

RTU kā darba devējam un izglītības iestādei ir svarīga katra darbinieka un studenta labsajūta un pašrealizācijas iespējas. Ģimenei draudzīgu apstākļu nodrošināšana un pasākumi sasaucas ar RTU vērtībām – ilgtspējīgu attīstību un atvērtību un sadarbību, jo ģimene ir viens no stipras sabiedrības pamatiem un nodrošina tradīciju pārmantošanu un turpmāku attīstību.

RTU darbiniekiem, kuriem ir bērni, tiek piešķirtas apmaksātas papildu atvaļinājuma dienas. Darbinieku bērniem, kuri studē RTU studiju programmās, viena līmeņa studiju programmas apgūšanai tiek piešķirta atlaide studiju maksai saskaņā ar RTU noteikto kārtību, ja darbinieks ir noslēdzis attiecīgu vienošanos ar darba devēju par saistībām turpināt darba tiesiskās attiecības RTU. 

Reizi gadā RTU Semināru, sporta un atpūtas bāzē «Ronīši» tiek organizēts darbinieku aktīvās atpūtas festivāls, kurā tiek nodrošinātas dažādas aktivitātes visu vecumu  bērniem un popularizēts aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Savukārt Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā universitāte aicina darbinieku bērnus uz RTU, kur viņi, viesojoties laboratorijās un iesaistoties izzinošās nodarbībās, iepazīst vecāku darba vidi un inženierzinātņu daudzveidību. Savukārt Kultūras centrs darbinieku bērniem organizē vasaras radošās darbnīcas, kā arī piedāvā iespēju apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Tiesa, Covid-19 pandēmijas laikā klātienes pasākumi nebija iespējami, taču, situācijai stabilizējoties, atkal tiks domāts par dažādām ģimenei draudzīgām aktivitātēm.  

Programmas «Ģimenei draudzīga darbavieta», ko īsteno Sabiedrības integrācijas fonds, mērķis ir veicināt ģimenēm draudzīgas darba vides attīstību Latvijā un vairot sabiedrības izpratni par to, ko nozīmē ģimenēm draudzīga darbavieta.

Programmas laikā ir iespēja ne tikai pieteikties darba vides izvērtējumam, bet organizācijām arī tiek piedāvāta virkne praktisku padomu un instrumentu, kā ieviest attiecīgas prakses savā darba vietā. Iniciatīva paplašina jau iepriekš Latvijā īstenoto programmu «Ģimenei draudzīgs komersants», tajā iekļaujot ne tikai privātuzņēmumus, bet arī valsts un pašvaldību pārvaldes un nevaldības organizācijas. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. jūnijs plkst. 17:27

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi