RTU septītā labākā pētniecības jomā Eiropas Inženierzinātņu programmu reitingā

27. februāris, 2020
.
.
.

Zinātnes efektivitāte Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ierindota 7. vietā 100 augstākās izglītības iestāžu konkurencē «Eiropas Inženierzinātņu programmu reitingā 2019» («European Ranking of Engineering Programs 2019» – «EngiRank»). Tajā izvērtētas augstskolas no 13 valstīm, kas Eiropas Savienībā iestājās pēc 2004. gada. Reitingā vērtēts inovācijas, pētniecības, studiju, sadarbības un zināšanu pārneses potenciāls inženierzinātņu izglītībā.  

«EngiRank» klasificētas Eiropas tehnoloģiju universitātes, salīdzinot augstskolu sniegumu galvenajās inženierzinātņu jomās – būvniecības inženierzinātnē, enerģētikas, elektronikas un informācijas inženierzinātnēs, vides inženierzinātnē, materiālzinātnē, mehānikas inženierzinātnē, kā arī medicīnas inženierijā. Tāpat sniegts tehnisko augstskolu izvērtējums pēc četriem kritērijiem – inovācijas, pētniecības efektivitātes, studiju kvalitātes un internacionalizācijas. 

Visaugstāk novērtētais kritērijs RTU ir pētniecības efektivitāte, kur RTU atzīta par 7. labāko, salīdzinot ar pārējām augstskolām, bet RTU sasniegumi inovāciju jomā – 16. vietā. Savukārt, vērtējot inženierzinātņu jomas, visaugstākais novērtējums – 6. vieta – ir RTU būvniecības inženierzinātņu programmām, kas ir arī visaugstākais novērtējums visu Baltijas valstu augstskolu vidū. 

Reitinga pirmajā vietā ierindojas Varšavas Tehnoloģijas universitāte, otrajā – AGH Zinātnes un tehnoloģijas universitāte (abas no Polijas), bet trešajā – Prāgas Ķīmijas un tehnoloģijas universitāte no Čehijas. 

Paredzēts, ka nākamajā gadā reitingā izvērtēto universitāšu skaits tiks palielināts, iekļaujot visas Eiropas tehniskās universitātes. Reitingu veido Polijas Izglītības sistēmas attīstības fonds (Foundation for the Development of the Education System).

Plašāka informācija

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. februāris, 2020 plkst. 14:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi