RTU atver pieteikšanos pirmsinkubācijas programmai «IdeaLAB»

6. septembris, 2021
.
.
.
Foto: RTU arhīvs

Līdz 12. oktobrim Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus piedalīsies pirmsinkubācijas programmā «RTU IdeaLAB». Studentu komandām būs pieejams mentoru un nozares profesionāļu atbalsts, finansējums prototipa izstrādei un biznesa idejas attīstīšanai, kā arī stipendijas. 

«Jauniešu vidū vērojama arvien lielāka vēlme uzsākt savu biznesu, kas daudziem nozīmē strādāt sev. «RTU IdeaLAB» ir iespēja pārliecināties, vai tava biznesa ideja ir dzīvotspējīga, kā arī iegūt prasmes, kas veicinās tālāku studentu karjeras un biznesa izaugsmi,» stāsta programmas vadītāja Kristiāna Kārkliņa.

«RTU IdeaLAB» ir daļa no vērienīgā projekta «Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem») aktivitātēm. Tā dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai. Programma sevī ietver apmācības, kas vērstas uz studentu biznesa ideju izstrādi, validāciju un testēšanu, komandas darba pilnveidošanu, kopīgā mērķa identificēšanu un sākotnējā prototipa izstrādi.

2021. gada sezonā katrai studentu komandai būs pieejams finansējums līdz 2596 eiro apmērā idejas realizācijai un sākotnējā prototipa izstrādei. Studenti varēs pretendēt arī uz ikmēneša stipendijām 200 līdz 228 eiro apmērā. 

Lai pieteiktos dalībai «RTU IdeaLAB», komandā jābūt vismaz vienam RTU studentam. 

Programma ilgs no 10. novembra līdz 25. martam. Tās noslēgumā komandas prezentēs paveikto jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībniekiem un ekspertiem, kā arī RTU Dizaina fabrikas pārstāvjiem.

Pieteikšanās un vairāk informācijas.

«RTU IdeaLAB» nodrošina atbalstu jaunu vai esošu studentu biznesa ideju attīstībai dažādos tautsaimniecības virzienos. Pēc programmas daudzas komandas turpina biznesa ideju attīstību, izmantojot RTU vai citu organizāciju atbalsta instrumentus, un sāk uzņēmējdarbību.

Studentu inovāciju grantu aktivitātes īsteno RTU Dizaina fabrika. Tā ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. septembris, 2021 plkst. 9:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi