RTU attīsta ārvalstu studentu atlases kvalitāti

1. novembris, 2019
Ekrānuzņēmums

Šonedēļ Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradušies izglītības aģentūru pārstāvji no dažādām valstīm, lai piedalītos izglītojošos semināros un klātienē iepazītu RTU, prasības ārvalstu studentiem, uzzinātu par Latvijas likumdošanas prasībām studējošajiem no ārvalstīm un citiem būtiskiem jautājumiem. Lai palielinātu savu klātbūtni valstīs, no kurām RTU ierodas daudz studentu, kā arī izraudzītu labākos studentus, RTU oktobrī atvērusi studiju un izglītības centrus Indijā, Šrilankā un Uzbekistānā. Par to 31. oktobrī vēsta LNT ziņas.

Rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns atklāj, ka iestājeksāmenus, kurus pirms iestāšanās RTU būs jākārto studentiem, uz RTU pārstāvniecībām dosies pārraudzīt RTU mācībspēki. «Tiem, kuri nespēs uzreiz nolikt iestājeksāmenu, tiks dota papildu iespēja vienu semestri studēt, padziļināti apgūt matemātiku, kādu no inženierstudiju priekšmetiem vai angļu valodu. Tad varēs atkal vēl vienu reizi likt iestājeksāmenu. Pats galvenais ir radīt plūsmu, lai brauktu lielā mērā motivēti, sagatavoti studenti,» uzsver I. Tipāns.

Uzbekistānā atvērtā «Baltic Center» vadītāja Ksenija Dolženko uzsver: «Ļoti stingrā studentu atlase un iestājeksāmeni RTU ieguvusi labu slavu Uzbekistānas darba devēju acīs, jo šādus RTU absolventus pēc atgriešanās izķer tādi darba devēji kā «General Motors» Uzbekistānā. Tiek dota pat iespēja apmaksāt studiju maksu RTU, ja apsola pēc tam pie viņiem strādāt.»

Vairāku valstu izglītības aģentūru pārstāvji uzsvēra gan RTU sniegtās izglītības kvalitāti un konkurētspēju, gan salīdzinoši zemās studiju un dzīvošanas izmaksas Latvijā.

Sižetu iespējams noskatīties portālā skaties.lv

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. novembris, 2019 plkst. 10:18