RTU atklās Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes jauno mājvietu

26. augusts, 2019
.
.
RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes jaunā mājvieta Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ceturtdien, 29. augustā, plkst. 11.00 RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 6B, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) jaunās mājvietas atklāšana. MTAF jaunais studiju gads būs pirmais Ķīpsalā, jo līdz šim fakultāte mita netālu no Mežaparka, taču, īstenojot apjomīgo RTU infrastruktūras projektu un Ķīpsalā koncentrējot lielāko daļu RTU fakultāšu, jaunas mājas renovētā ēkā ieguvusi arī MTAF, kas šogad svinēs 155. jubileju. 

Fakultātes jauno mājvietu atklās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Pasākuma viesiem būs iespēja apskatīties auditorijas un iepazīties ar pētniecību mūsdienīgi aprīkotajās fakultātes laboratorijās. 

Varēs uzzināt, kā uzņēmumi var izmantot uzņēmuma «Mitutoyo» mērīšanas iekārtas, kas atrodas Baltijā vislabāk aprīkotajā metroloģijas laboratorijā, un būs iespēja iepazīties ar auto diagnostikas laboratoriju, kas aprīkota ar uzņēmuma «BOSCH» iekārtām, kur zināšanas apgūst ne tikai topošie autoinženieri, bet arī profesionāļi. Varēs arī apskatīties studentu konstruētos pneimobiļus, ar kuriem starptautiskajās sacensībās iegūtas godalgotas vietas. 

Viesiem demonstrēs lidaparātus, ko studiju procesā izmanto aeronautikas studenti, kā arī varēs apskatīties leģendāru eksponātu – pēc latviešu aviokonstruktora Kārļa Irbīša rasējumiem atjaunoto lidmašīnas autentisko kopiju, kas tagad glabājas MTAF. 

Tāpat varēs iepazīties ar RTU zinātnieku pētījumiem biomedicīnas un nanotehnoloģiju jomā un apskatīt ar medicīnas iekārtām aprīkotās studiju laboratorijas, kurās zināšanas apgūst studiju programmas «Medicīnas inženierija un fizika» studenti un profesionāļi.  

MTAF jauno studiju gadu uzsāk telpās, kur agrāk mācījās topošie arhitekti, kuri pirms vairākiem gadiem tika paši pie savas fakultātes ēkas. Tā bija pirmā renovētā ēka RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. 

RTU jeb savulaik Rīgas Politehniskais institūts (RPI) ir pirmā Latvijas un pat Baltijas augstskola, kas jau 1965. gadā sāka veidot savu studentu pilsētiņu. Padomju gados tika uzbūvētas vairākas fakultāšu ēkas, kā arī peldbaseins, taču pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas būvniecība apsīka, atsākoties tikai pirms gadiem desmit, kad radās iespēja RTU infrastruktūras pilnveidei izmantot ES fondus. 

Ķīpsalā mājvietu vēl bez MTAF radusi arī Enerģētikas un elektrotehnikas, Elektronikas un telekomunikāciju, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas, Būvniecības inženierzinātņu un Arhitektūras fakultāte, kā arī Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka un studentu dienesta viesnīcas.  Tuvākajos gados tur iecerēts uzbūvēt arī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti. 

Eiropas Savienības fonda projektu ietvaros:
«Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr.1.1.1.4/17/I/004)
«Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002)
Rīgas Tehniskās universitātes Inzenierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra energoefektivitātes paaugstināšana Ķīpsalas ielā 6B, Rīgā (Vienošanās Nr.4.2.1.2/17/I/028)

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. augusts, 2019 plkst. 12:51

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_