RTU atklās Konfūcija klasi

4. novembris, 2019
.
.
.

Piektdien, 8. novembrī, plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1 notiks RTU Konfūcija klases atklāšanas ceremonija. RTU Konfūcija klase ir Konfūcija institūta filiāle un atradīsies RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē (ETHZF), Kronvalda bulvārī 1.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Ķīnas Tautas republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan), Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Latvijas puses direktors Pēteris Pildegovičs un Ķīnas puses direktors Šan Cjuaņju (Shang Quanyu), RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, ETHZF dekāne profesore Marina Platonova, ķīniešu valodas studenti, kā arī studenti no Ķīnas, kuri studē RTU.

RTU Konfūcija klase darbību uzsākusi jau pirms tās oficiālās atklāšanas – tajā izveidota bibliotēka, un šobrīd ķīniešu valodu apgūst 21 interesents – RTU studenti un darbinieki. Atklāšanas ceremonijā kursu dalībnieki uzstāsies ar dzejas lasījumiem ķīniešu valodā, demonstrējot savas jaunapgūtās valodas prasmes.

Konfūcija institūti un klases veidotas ar Ķīnas izglītības ministrijas atbalstu un to mērķis ir ķīniešu valodas un kultūras popularizēšana. Konfūcija klase arī piešķir stipendijas studijām un pētniecībai Ķīnā.

RTU jau vairākus gadus aktīvi un mērķtiecīgi sadarbojas ar Ķīnu. Piemēram, šobrīd RTU 1. kursā studē 20 studenti no Beijing International Studies University Ķīnā. Šie studenti jau iepriekš ar RTU atbalstu apguvuši latviešu valodu Ķīnā, pēc tam arī mācību gadu pavadīja Latvijā, kur turpināja mācīties latviešu valodu, apguva Latvijas vēsturi un citus priekšmetus, tādējādi sagatavojoties studiju uzsākšanai RTU jau latviešu valodā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. novembris, 2019 plkst. 14:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi