RTU arhitektūras un būvniecības studentiem pasniegs mecenātu apbalvojumus

15. janvāris, 2018
G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmijas pasniegšanas pasākumā 2016. gada 22. decembrī. Foto: LETA

Ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 15.00 labākais/-ā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras un būvniecības students/-e saņems latviešu izcelsmes ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvu. Vienlaikus ar G. Boles balvu tiks pasniegta arī profesora Ivara Strautmaņa prēmija.

RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balvu piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU Arhitektūras fakultātes (AF) un vienam/-ai Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. G. Bole ir pirmais arhitektūras un būvniecības izglītības mecenāts Latvijā, viņa balva šogad tiks pasniegta jau 26. reizi, un tā ir 2500 ASV dolāru. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir arī G. Boles pārstāvis Latvijā – arhitekts Juris Skalbergs.

Līdz 2016. gadam balvu saņēmuši jau 50 studenti. 2016. gada decembrī G. Boles balvu saņēma AF students Reinis Pakulis un BIF studente Krista Kapūna.

G. Bole dzimis Latvijā, bet pēc Otrā pasaules kara emigrēja uz ASV, kur ieguva būvinženiera grādu. 1970. gadā G. Bole ieguva plānotāja atļauju un nodibināja savu uzņēmumu. Balvu fondu veido atskaitījumi no viņa personiskajām iemaksām un Prēmijas fondam ar testamentu novēlētajām akciju dividendēm.

Profesora Ivara Strautmaņa (1932-2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam AF diplomandam. Šogad prēmijas apjoms ir 1200 eiro. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai. 2016. gada decembrī I. Strautmaņa prēmiju saņēma AF diplomande Sintija Altenburga.

I. Strautmanis ir pirmais Latvijas arhitekts, kas aizstāvējis arhitektūras zinātņu doktora disertāciju. Bijis ilggadīgs RTU mācībspēks, vairāku pilsētbūvniecisku projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. 2012. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. janvāris, 2018 plkst. 11:41