RTU Arhitektūras fakultātē būs skatāmi labākie Londonas tiltu izgaismošanas projekti

21. novembris, 2017
.
.
Par labāko žūrija atzina britu arhitektu biroja radīto projektu «Straume». Foto: illuminatedriver.london

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, no 29. novembra līdz 22. janvārim būs apskatāma izstāde «Izgaismotā upe», kurā varēs iepazīties ar sešiem ambicioziem starpdiciplināriem Londonas tiltu izgaismošanas projektiem, kurus veidojuši speciālisti no visas pasaules. Izstādi rīko RTU Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar biedrību «Noass». 

Izstādes norises laikā paredzētas vairākas atvērtās lekcijas. 30. novembrī izstādes kurators Dzintars Zilgalvis iepazīstinās interesentus ar visiem konkursa finālistu darbiem. Savukārt izstādes pēdējā nedēļā notiks konkursa finālistu, Londonā bāzētās kompānijas «Arup» vadīta prezentācija un diskusija par gaismu pilsētvidē. 

Izstādē būs apskatāmi labākie projekti, kas tika atlasīti pērn Londonas pilsētas, fonda «The Iluminated River», Londonas mēra, Rotšildu fonda un citu sadarbības partneru izsludinātajā starptautiskā konkursā. Konkursa organizatori radīja ambiciozu plānu – izgaismot 17 Londonas tiltus pār Temzu, radot vienotu vairāk nekā 2,5 jūdžu garu mākslas darbu.

Konkurss radīja lielu interesi. Tajā piedalījās 105 starpdisciplināras komandas no visas pasaules– arhitekti, inženieri, mākslinieki, programmētāji, vides plānotāji, literāti un citu nozaru pārstāvji.

No pieteiktajiem projektiem konkursa žūrija izvēlējās sešus iespaidīgākos, spilgtākos un ilgtspējīgākos darbus. Starp tiem arī topošā Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja projekta autora, arhitektu biroja «Adžejs un partneri» un citu pasaulslavenu mākslinieku un arhitektu vīzijas. Par labāko žūrija atzina britu arhitektu biroja «Lifschutz Davidson Sandilands» sadarbībā ar amerikāņu skulptoru un instalāciju mākslinieku Leo Villareal radīto projektu «Straume» («Current»).

Izstādē «Izgaismotā upe» skatītāji varēs iepazīt Londonu no jauna skatu punkta – kā ambiciozu publiskās mākslas projektu, kura uzmanības centrā ir upe un tās nozīme pilsētnieku dzīvē. Projekta organizatori vēlas iepazīstināt skatītājus ar Londonas vēsturiskajām saitēm ar upi, sekmēt pilsētas kā pasaules radošo industriju centra atpazīstamību, atklāt ūdensmalu priekšrocības un sniegt lielākas iespējas iedzīvotājiem un viesiem baudīt upes apkārtni arī pēc tumsas iestāšanās. 

«The Illuminated River» 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. novembris, 2017 plkst. 11:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_