RTU – ar vismazāko finansējumu augstās vietās starptautiskajos reitingos

6. jūlijs, 2020
.
.
.
Juris Iljins. Foto: LETA

Jaunākie reitingu rezultāti apliecina, ka Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiski tiek vērtēta kā Latvijas labākā augstākās izglītības institūcija, kura ar vismazākajām izmaksām ir spējusi iegūt starptautiski izcilākos rezultātus. RTU administratīvais direktors un kvalitātes un ilgtspējas nodaļas vadītājs Juris Iljins portālā Delfi.lv pirmdien, 6. jūlijā, raksta, kā Latvijas augstskolām iekļūt pasaules reitingu TOP 500. 

Aprēķini rāda, ka attiecībā pret studentu daudzumu RTU Latvijā ir salīdzinoši sliktāk finansēta no lielo universitāšu trijnieka, taču tajā pašā laikā starptautiski uzrāda labāko sniegumu. RTU katru eiro spēj izmantot efektīvi, lai sasniegtu starptautiski atzītus rezultātus, un šādu panākumu pamatā ir tieši starptautiskā konkurence – RTU mērķtiecīga darbība starptautiskajā vidē un cīņa par finansējumu, cīņa par zinātnes un attīstības projektiem, ārzemju studentiem. 

Ņemot vērā līdzšinējos sasniegumus, patlaban tieši RTU ir visreālāk sasniegt augstas vietas starptautiskajos reitingos. Lai to izdarītu, ir nepieciešamas nopietnas investīcijas akadēmiskajā personālā. 

«Ja tuvākajā laikā reitingos vēlamies kāpt par 200–300 vietām, visbeidzot iekļūstot TOP 500, tad ir nepieciešams finansējums, lai to spētu realizēt. RTU iekļūs TOP 500 divu līdz četru gadu laikā, ja tā saņems adekvātu finansējumu. Plānojot nākamo struktūrfondu naudas izlietojumu, tieši ieguldījumi RTU nesīs augstu pievienoto vērtību Latvijas ekonomikas un izglītības sistēmas attīstībai,» teikts viedokļa rakstā.

J. Iljins arī min, ka reitinga pozīcija pati par sevi noteikti nav pašmērķis, tomēr reitingi iezīmē situāciju valsts izglītības sistēmas konkurētspējā, kā arī universitāšu individuālo sniegumu un snieguma atšķirības starp augstākās izglītības institūcijām. Piemēram, TOP 100 universitāšu zinātniskais sniegums, laboratoriju aprīkojums, sadarbība ar uzņēmumiem kardināli atšķiras no tām augstskolām, kas reitingos neatrodas. Lai sekmētu izcilību, Latvijai ir nepieciešamas augstskolas, kas visās darbības jomās uzrāda starptautiski konkurētspējīgus rezultātus.

Juris Iljins: Kā universitātei iekļūt pasaules reitingu TOP 500 (Delfi.lv, 06.07.2020.)
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. jūlijs, 2020 plkst. 12:48

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi