RTU ar partneriem «Lampā» izaicinās diskutēt par kolektīvās un individuālās misijas apziņu

8. jūnijs, 2022
RTU skatuve «Pietura» festivālā «Lampa» 2021. gadā. Foto: RTU arhīvs

Ar misijas apziņu vides, veselības un klimata jomās Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs kopā ar sadarbības partneriem 1. un 2. jūlijā piedalīsies sarunu festivālā «Lampa» Cēsīs.

Uz skatuves «#Misijas» sarunu festivālā «Lampa» sevi šogad piesaka RTU Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC), kas izveidots uz Dizaina fabrikas bāzes, lai pilnveidotu atbalstu studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā. Uz Cēsīm ZIC ved vēsti par piecām Eiropas Savienības definētajām misijām veselības, klimata un vides jomās, kurās līdz 2030. gadam iecerēts sasniegt visnotaļ ambiciozus mērķus.

Intensīvā divu dienu programmā tiks aktualizēts jautājums par resursu un nacionālo neatkarību, vienlaikus uzdodot jautājumu par to, kā veidojas kolektīvās un individuālās misijas apziņas. Norisināsies diskusija par viedo pilsētu ekosistēmām, sarunas dalībniekiem cenšoties saprast, vai klimatneitrālas pilsētas tuvāko astoņu gadu laikā ir utopija vai tomēr mērķtiecīgi īstenojama misija? Tiks pievērsta uzmanība augsnes veselības jautājumam, kas tiešā veidā atsaucas uz pārtikas un ūdens pieejamību, par kuru atsevišķā diskusijā runās arī ūdens pētnieki, kuri savas dienas vada, meklējot risinājumus ūdens kvalitātes uzlabošanai. Festivāla laikā ZIC ar partneriem aicinās klātesošos uz diskusiju par veselīgu pārtiku un tās lomu slimību profilaksē, sarunāsies par Ziemeļvalstu pieredzes pārņemšanu atkritumu šķirošanas piktogrammu ieviešanas projektā Latvijā, kā arī praktizēs sarunu mākslu, debatējot par izvēli starp elektroauto un ūdeņraža auto.

Ar RTU ZIC programmu, lektoriem un diskusiju dalībniekiem sarunu festivālā iespējams iepazīties «Lampas» mājaslapā

RTU ZIC sadarbības partneri festivālā «Lampa» ir Eiropas Komisija, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā (NORDEN), Rīgas Tehniskā universitāte un «Tet».

Šogad sarunu festivāls notiek jau astoto reizi, programmā paredzēti 220 pasākumi, kuros tiks šķetinātas visdažādākās sabiedrībai un pasaulei nozīmīgas tēmas. Ieeja festivālā bez maksas. Festivāls notiks Cēsu pils parkā.

Sarunām uz skatuves «#Misijas» būs iespējams sekot līdzi arī RTU un RTU ZIC Facebook kontā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. jūnijs, 2022 plkst. 12:24