RTU apmeklēs plaša Vidzemes uzņēmumu delegācija

22. februāris, 2019

Lai stiprinātu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Vidzemes uzņēmumu sadarbību, 26. februārī RTU apmeklēs plaša uzņēmēju delegācija, kura iepazīsies ar universitātes piedāvātajām iespējām augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu izveidei.

Universitāti apmeklēs vairāk nekā 30 pārstāvju no 17 Vidzemes uzņēmumiem, kuriem būs iespēja iepazīties ar dažādām RTU laboratorijām un institūtiem, novērtēt jaunāko aprīkojumu, inovatīvas tehnoloģijas, uzzināt par pētniecības virzieniem un RTU zinātnieku un darbinieku kompetencēm. Programmā iekļauts arī Baltijā modernākās «MITUTOYO» metroloģijas laboratorijas un Dizaina fabrikas apmeklējums.

RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs informēs uzņēmumu pārstāvjus par zinātnieku un industrijas sadarbības iespējām un pieredzi, kā arī sadarbībai pieejamo finansiālo atbalstu. Izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās Inovācijas vaučeru programmas iespējas, uzņēmumiem ir iespējams piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu jaunu produktu un tehnoloģiju radīšanai sadarbībā ar pētniecības organizācijām.

Uzņēmēju vizīte RTU notiek Vidzemes Inovāciju nedēļā. Vizīti organizē RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs pēc Valmieras Attīstības aģentūras (VAA) iniciatīvas. VAA mērķis ir veicināt Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmējdarbības vides attīstību.

RTU sadarbība ar Vidzemes uzņēmumiem gan pētniecībā un produktu un pakalpojumu inovācijā, gan informatīvās, izglītojošās un uz uzņēmējdarbības attīstību vērstās aktivitātēs jau šobrīd vērtējama kā veiksmīga. RTU zinātnieki sadarbībā ar dažādiem reģiona uzņēmumiemveic pētījumus, attīsta inovatīvus materiālus un tehnoloģijas, piemēram, notekūdeņu attīrīšanas un atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Plašāka informācija par Vidzemes Inovāciju nedēļu, kas ilgs no 25. februāra līdz 1. martam, pieejama http://innovation.vidzeme.lv. Tās laikā RTU Cēsu filiālē tiks atklāta arī atvērtā tipa prototipēšanas darbnīca «theLAB Cēsis», stiprinot filiāles lomu jaunu inženiertehnisku un zinātņietilpīgu produktu un pakalpojumu radīšanā Vidzemē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. februāris, 2019 plkst. 14:35