RTU apmeklē Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Lee Tongs

24. februāris, 2023
.
.
.

Lai iepazītos ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un apzinātu vēl plašākas sadarbības iespējas, 24. februārī vizītē RTU ieradās Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Lee Tongs (Lee Tong-q) un vēstniecības padomniece Kima Sohī (Kim Sohee). 

Vēstnieks, kurš Latvijā ieradies nesen, tikās ar RTU rektoru Leonīdu Ribicki un RTU rektora vietnieku Igoru Tipānu, kā arī apskatīja RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Vēstnieks izrādīja lielu interesi par RTU sasniegumiem zinātnē, kā arī izteica atzinību par studentu pilsētiņā radīto studiju un zinātnes vidi. Savukārt L. Ribickis viesus iepazīstināja ar galvenajām RTU stratēģiskajām pamatnostādnēm, īpašu uzmanību pievēršot tiem zinātnes virzieniem, kuros RTU zinātniekiem būtu vērtīgi sadarboties ar Korejas universitāšu kolēģiem. 

RTU jau patlaban sadarbojas ar Korejas vadošajām universitātēm, nodrošinot studentu un mācībspēku apmaiņu. RTU ir arī Kinga Sedžonga (King Sejong) institūta pārstāve Latvijā un RTU darbojas «Riga King Sejong Institute», popularizējot korejiešu valodu un kultūru. I. Tipāns, kurš ir šī institūta direktors, uzsvēra Latvijas jauniešu, arī RTU studentu, lielo interesi par korejiešu valodu un kultūru. Patlaban institūta piedāvātajās mācību programmās korejiešu valodu apgūst 141 interesents, un daži no tiem pēc vairāku semestru intensīva darba to ir apguvuši atzīstamā līmenī. RTU studenti kursus var apgūt bez maksas un par tiem saņemt kredītpunktu. King Sejong institūts Latvijā ik gadu saņem ievērojamu Korejas valdības atbalstu.

Vizītes noslēgumā Korejas vēstnieks apmeklēja Korejas telpu, kas pirms gada tika atklāta RTU Zinātniskajā bibliotēkā un tikās ar bibliotēkas direktori Aiju Janbicku-Vību, kā arī pārliecinājās, ka Korejas telpa ir labi tehniski aprīkota un tajā RTU studentiem un darbiniekiem ir pieejamas Korejas  zinātnieku publikācijas, ka arī grāmatas par Korejas vēsturi un kultūru. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. februāris, 2023 plkst. 16:04

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi