RTU aicina vidusskolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu konkursam

26. septembris, 2017
Foto – Edgars Špengelis

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 10.-12. klašu skolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursam «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!», kas norisinās divās kārtās no 2017. gada 25. septembra līdz 2018. gada 17. martam. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē.

Lai piedalītos konkursā, tās dalībniekiem jāizveido 2–3 vidusskolēnu komanda, jāpiesaista komandas vadītājs – skolotājs vai interešu pulciņa vadītājs – un līdz 2017. gada 1. novembrim tiešsaistē jāaizpilda pieteikuma anketa.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāsagatavo ZPD par vienu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Līdz 2018. gada 1. martam RTU žūrija atlasīs ne vairāk kā desmit labākos konkursa dalībnieku grupu darbus, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2018. gada 17. martā.

Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas: 1. vietas ieguvēji – 900 eiro –, 2. – 600 eiro – un 3. – 300 eiro. RTU žūrija no konkursa uzvarētāju vidus var izvēlēties vienu vai vairākus skolēnus, kuri uzrādījuši izcilus rezultātus otrās kārtas laikā izpildītajā eksakto zinātņu testā un kuru izstrādātais zinātniskais darbs ieguvis augstu ekspertu vērtējumu. Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja ārpus konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām. Ja skolēns vēlas studēt studiju programmās «Arhitektūra», «Materiālu tehnoloģija un dizains» vai «Industriālais dizains», ir jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā.

Vidusskolēnu konkursu «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Konkursam pagājušogad tika iesūtīti 34 ZPD no visas Latvijas.

Konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» nolikums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. septembris, 2017 plkst. 12:41