RTU aicina vidusskolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu konkursam 

10. oktobris, 2016
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina skolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursam «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!», kas norisināsies divās kārtās no 2016. gada 3. oktobra līdz 2017. gada 25. martam. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. 

Lai piedalītos konkursā, tās dalībniekiem jāizveido 2–3 vidusskolēnu komanda, jāpiesaista komandas vadītājs – skolotājs vai interešu pulciņa vadītājs – un līdz 2016. gada 1. decembrim tiešsaistē jāaizpilda pieteikuma anketa.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāsagatavo ZPD par vienu no deviņu RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Līdz 2017. gada 6. martam RTU žūrija atlasīs desmit labākos pirmās kārtas darbus, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2017. gada 25. martā.

Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas: 1. vietas ieguvēji – 900 eiro, 2. – 600 eiro un 3. – 300 eiro. RTU žūrija no konkursa uzvarētāju vidus var izvēlēties vienu vai vairākus skolēnus, kuri uzrādījuši izcilus rezultātus otrās kārtas laikā izpildītajā eksakto zinātņu testā un kuru izstrādātais zinātniskais darbs ieguvis augstu ekspertu vērtējumu. Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja ārpus konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām. Izņēmums ir «Arhitektūras» un «Materiālu tehnoloģijas un dizaina» studiju programmas, kurās skolēnam būtu jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā.

Vidusskolēnu ZPD konkursu «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» organizē RTU Komunikācijas un mārketinga departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Konkursam pagājušogad tika iesūtīti 37 ZPD no visiem Latvijas novadiem.

ZPD konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» nolikums.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

10. oktobris, 2016 plkst. 14:46

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_