RTU aicina uzņēmumus sadarboties ar studentiem inovāciju radīšanā

3. decembris, 2020

Inovāciju platforma «Demola Latvia» 8. decembrī plkst. 14.00 platformā «Zoom» aicina uzņēmumus piedalīties informācijas dienā, lai uzzinātu, kā iesaistīt studentus uzņēmumu problēmsituāciju risināšanā un inovāciju radīšanā. Iedvesmojot sadarbībai, 11 studentu komandas prezentēs «Demola Latvia» rudens sezonā izstrādātus risinājumu konceptus deviņu kompāniju un uzņēmēju izaicinājumiem.

Lai piedalītos informācijas dienā un fināla prezentācijās, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina interesentus reģistrēties.

Informācijas dienā uzņēmumiem būs iespēja izzināt inovāciju platformu «Demola Latvia» un ko tā piedāvā uzņēmumiem. Piedaloties programmā, uzņēmumi bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, var ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Proti, uzņēmumi var risinājumus licencēt, lai tos turpinātu attīstīt un ieviest. Katru sezonu tiek licencēta vismaz puse studentu komandu risinājumu. Studenti var dot arī uzņēmumiem vērtīgu jaunu skatījumu par uzņēmuma un nozares nākotni. Sadarbība var palīdzēt veidot mūsdienīga un pozitīva uzņēmuma tēlu.

Uzņēmumi aicināti pieteikt problēmsituācijas «Demola Latvia» 2021. gada pavasara sezonā.

Lai iedvesmotu uzņēmumus sadarboties un parādīt pozitīvu sadarbības pieredzi, «Demola Latvia» rudens sezonas dalībnieki prezentēs šajā sezonā izstrādātos risinājumu konceptus deviņu kompāniju un uzņēmēju izaicinājumiem. Risinājumu prezentācijas sāksies plkst. 15.00.

Šogad interese par dalību «Demola Latvia» bija rekordliela – pieteicās 280 studenti no 17 Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Dalībai programmā tika uzņemto 55 studenti. Programmu īsteno RTU un Latvijas Universitāte, taču tajā piedalīties un uz stipendiju pretendēt var jebkuras augstskolas studenti.

2020. gada rudens sezonai izaicinājumus pieteica deviņas kompānijas un uzņēmēji: AS «Baticovo», SIA «Maxima», SIA «PricewaterhouseCoopers», SIA ««Ventspils Nafta» termināls», SIA «Efectio», SIA «Fertilizer Group», SIA «RocketGrip», nodibinājums «Creativity Lab» un Oskars Priede. SIA ««Ventspils Nafta» termināls» un SIA «Maxima» studentus izaicina risināt pat divas problēmsituācijas.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Tā dod iespēju starpdisciplinārām studentu komandām strādāt biznesa vidē, trīs mēnešus laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētas problēmsituācijām.

Piedaloties programmā, studenti trīs mēnešus var saņemt ikmēneša stipendiju 200-228 eiro apmērā. Rudens sezonā tika palielināts finansiāls atbalsts studentiem – ja risinājums tiks ieviests, studenti varēs saņemt stipendiju vēl vienu mēnesi. Stipendijas var saņemt visi studenti, to skaitā ERASMUS+ un starptautiskie studenti, kuriem ir Latvijas personas kods un bankas konts Latvijā. Lai saņemtu stipendiju, studentiem ir jābūt sekmīgiem un bez studiju parādiem. Komandām izpētei un risinājuma izstrādei būs pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts.

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU jau otro gadu īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. decembris, 2020 plkst. 13:50