RTU aicina uz postfolkloras festivālu «Gaviles»

2. aprīlis
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba San» aicina uz astoto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles», kas notiks piektdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1 un kuru iegavilēs kultūras ministre Dace Melbārde «Stipro sievu» un «Ogu» pavadībā. 

Gaviles

Šogad «Gaviļu» temats – darba duna un to, demonstrējot tautasdziesmas plašās iespējas mūsdienu pasaulē, izgavilēs gan paši «Daba San» mūziķi, gan arī viesi – postfolkloras grupas no Latvijas un Sicīlijas. 

Saviļņojošs būs vakara ievads, kurā klausītājiem muzicēs piecpadsmit gadus vecais talantīgais koklētājs Namejs Kalniņš, kurš jau izdevis savu pirmo studijas albumu. Festivālā vēl uzstāsies «Jauno Jāņu orķestris», kas latviešu dainas izmanto kā pamatu, lai radītu jaunu oriģinālmūziku – svaigu popa, roka, tautas un elektroniskās mūzikas savienojumu. Instrumentāli šogad izcelsies grupa «Jāņoga», kuras neparastais skanējums aizvedīs uz pasauli, kur pat zāģis spēlē mūziku. 

Etno minimālistiskās mūzikas duets «Stanislav Yudin & Asnate Rancāne», kurā apvienojušies džeza kontrabasists Staņislavs Judins un tautas mūzikas apvienības «Tautumeitas» vadītāja Asnate Rancāne, klausītājus priecēs ar tikai šim duetam raksturīgo spēcīgo un emocionāli piesātināto skanējumu. Savukārt ar tradicionālāku muzicēšanu izcelsies jaunradītais duets «TKP», kurā saspēlējušies pieredzes bagātie improvizācijas meistari Ēriks Zeps un Julgī Stalte. Bet Latvijas klausītājiem eksotiskāku skanējumu piedāvās īpaši viesi – grupa «Oi Dipnoi» ar mūsdienīgi aranžētu Sicīlijas reģiona mūziku. 

Nemainīgi katru gadu uz skatuves kāps arī paši  festivāla rīkotāji «Daba San», kas izceļas ar sev vien raksturīgu oriģinālmūziku. Līdztekus muzicēšanai grupa arī aktīvi nodarbojas ar tradicionālā mantojuma aktualizēšanu.

Festivāla «Gaviles» biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

Iegavilēšana

Pirms «Gavilēm» notiks četri festivāla iegavilēšanas pasākumi, kuros ieeja ir bez maksas:

  • Ceturtdien, 4. aprīlī, plkst. 19.00 kultūras telpā «Autentika», Bruņinieku ielā 2, uzstāsies Namejs Kalniņš, trio «TRE», kā arī armēņu izcelsmes mūziķis Tigrans Tumanjans (Tigran Tumanyan) neparastā duetā ar mūziķi Ernu Daugavieti apvienos armēņu instrumenta duduka un čella skanējumu;
  • Sestdien, 6. aprīlī plkst. 19.00 «Nice Place» telpā, K. Barona ielā 21a, brīvais mikrofons tautiskās noskaņās, sniedzot iespēju jaunajiem māksliniekiem izpaust savus talantus muzikālos priekšnesumos;
  • Svētdien, 7. aprīlī, plkst. 21.00 folkklubā «Ala» muzicēs grupas «Saule i tuvāk», «Arbērziņš» un «Sintēze»;
  • Trešdien, 10. aprīlī, plkst. 19.00 alus darītavā-restorānā «Alķīmiķis», Lāčplēša ielā 12 sarunas par darbu un dziesmām latviešu folklorā ar pētnieci Unu Smilgaini. Muzicēs «Daba San». 

Ar festivāla programmu un koncertiem iespējams iepazīties Facebook
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. aprīlis plkst. 15:01

Līdzīgi raksti

Ziņas

_