RTU aicina uz komercializācijai veltītu konferenci

1. decembris, 2016

Pirmdien, 12. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, plkst. 10 sāksies starptautiska zinātniskās pētniecības rezultātu komercializācijai veltīta konference «How to? commercialize». Tā pulcēs augsta līmeņa ekspertus no septiņām valstīm, sniedzot iespēju iepazīt dažādus komercializācijas aspektus.

Zinātniskās pētniecības rezultātu komercializācija nenozīmē tikai tehnoloģiju pārnesi no universitāšu laboratorijām uz komerciālo vidi. Tā ietekmē arī ekonomisko izaugsmi, uzņēmumu konkurētspēju un rada vidi, kur inovācijas var attīstīties, piedāvājot viedus un ilgtspējīgus risinājumus sabiedrības izaugsmei. Konferenci rīko RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar «Climate KIC», un tā pulcēs daudzveidīga profesionālā profila ekspertus no ASV, Meksikas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Zviedrijas un Latvijas, kuri iepazīstinās ar jaunām un efektīvām pieejām komercializācijas procesam.

Konferences moderatoru vidū ir Agnis Stibe, sociālais inženieris prestižā ASV studiju un pētniecības iestādē – Masačūsetas Tehnoloģiju institūta laboratorijā MIT Media Lab. Viņš konferences dalībniekus iepazīstinās ar MIT Media Lab darbību – tā palīdz uzņēmējiem risināt jautājumus, kas saistīti ar dažādiem inovāciju aspektiem. Šīs iestādes gada budžets ir 60 milj. ASV dolāru, un tajā darbojas 26 pētnieku grupas, īstenojot vairāk nekā 400 projektu, kas saistīti ar plašu jomu spektru – sākot no viedajām protēzēm, radošās datorikas bērniem, līdz pat nākotnes pilsētu plānošanai.

Stenfordas Universitātes profesors Burton Lee, kurš konferences dalībniekus uzrunās ar interneta tiešraides starpniecību, pievērsīsies dizaina un zinātnes pretnostatījumam un «tēlainās domāšanas» koncepta attīstīšanai izglītībā, pētniecībā, inovācijā un industrijā. Viņš ir tehnoloģiju, finanšu, inovāciju, uzņēmējdarbības un dizaina industrijas profesionālis ar vairāk nekā 15 gadu uzņēmējdarbības, augstākās un tehniskās vadības pieredzi vadošās pētniecības universitātēs.

«CEO of PRODAVANT» līdzdibinātājs Damian Amaya no Meksikas stāstīs par adaptīvu pieeju reģionāla līmeņa tehnoloģiju pārneses modeļa izveidē, kas balstīta uz dažādu datu apkopošanu un pieņēmumu monitorēšanu.

Dalība konferencē ir bez maksas, bet iepriekš lūgums reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu

Konferences tiešraide rtutv.lv

Pasākuma programma.