RTU aicina studentus iesaistīties inovāciju platformā «Demola Latvia»; dalībnieki saņems stipendijas

27. septembris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrika aicina studentus iesaistīties inovāciju platformā «Demola Latvia» un izstrādāt perspektīvus un nebijušus risinājumus biznesa izaicinājumiem; programmas dalībniekiem būs iespēja saņemt ikmēneša stipendiju 200 eiro apmērā.

No šī rudens «Demola Latvia» tiek īstenota jaunā kvalitātē. Tā ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001«RTU inovāciju granti studentiem»*, kas vērsts uz studentu inovatīvās domāšanas un uzņēmējspēju attīstību. «Demola Latvia» RTU īstenos sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU).

Pieteikties dalībai «Demola Latvia» iespējams http://bit.ly/applydemolalatvia līdz 6. oktobrim. Dalībai var pieteikties visu līmeņu studenti no jebkuras Latvijas augstākās izglītības iestādes, tajā skaitā ERASMUS+ studenti.

Programma ilgs trīs mēnešus – no oktobra līdz decembrim –, kuru laikā starpdisciplināras un starptautiskas studentu komandas izstrādās inovatīvus risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām. Komandām tiks nodrošinātas lekcijas un praktiskās nodarbības, dažādu nozaru ekspertu, mentoru un komandas koordinatoru atbalsts, kā arī infrastruktūra risinājumu izstrādei. Ja studentu idejas un izstrādātais risinājums uzņēmumam būs noderīgs, tas tiks licencēts, komandai saņemot atlīdzību. «Demola Latvia» dalībnieki var saņemt arī 200 eiro ikmēneša stipendiju.

Programmas darba valoda ir angļu.

Piesakoties dalībai «Demola Latvia», dalībniekiem jāizvēlas savām interesēm un kompetencēm atbilstošākā no uzņēmumu definētajām problēmsituācijām. Problēmsituācijas definējuši tādi pazīstami uzņēmumi kā «Lattelecom Technology», «Latvijas Pasts», «Catchbox», «Pepi ReR», «Aldaris», «Vizulo» un citi. Šogad uzņēmumiem bija jāpiedāvā problēmsituācijas, kas sasaucas ar galveno tendenci – «gudrāki» produkti un pakalpojumi, kas apvieno jaunās tehnoloģijas un ekoloģiskāku pieeju ērtākai, efektīvākai, konkurētspējīgākai, ilgtspējīgākai un videi nekaitīgākai lietošanai.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā reālā biznesa vidē, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, kuras ikdienā traucē ģenerēt nepieciešamība visu uzmanību veltīt akūtajiem procesiem. Uzņēmumi, piedaloties programmā, var iegūt inovatīvus un nākotnes tendencēm atbilstošus risinājumus, informāciju par klientu vēlmēm un vajadzībām, kā arī veidiem, kā piesaistīt un noturēt darbiniekus. Dalība «Demolā» uzņēmumiem arī palīdz veidot modernas un inovatīvas kompānijas tēlu.

Līdzšinējā «Demola Latvia» darbība bijusi veiksmīga – nepilnu divu gadu laikā starpdisciplināras un starptautiskas studentu komandas uzņēmumiem piedāvājušas 39 risinājumus, no tiem licencēti 44%, studentiem atlīdzībā par paveikto darbu izmaksāti 25 tūkst. eiro. Platformā līdz šim iesaistījušāss 32 Latvijas kompānijas un organizācijas, piemēram, «KPMG», «SEB banka», «Starptautiskā lidosta Rīga», «Tet», «Latvijas Dzelzceļš», «Swedbank», «Amserv Motors», «Inbox.lv», «Tieto Latvia», «Omniva», «Bite», Paula Stradiņā Klīniskā universitātes slimnīca, Nodarbinātības valsts aģentūra u. c.

Papildu informācija.

Jautājumu gadījumā, lūgums, sazināties ar «Demola Latvia» koordinatori Līgu Jupatovu – .

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.

*MK noteikumi Nr. 41 Darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā» 1.1.1.3. pasākums «Inovāciju granti studentiem»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. septembris, 2019 plkst. 15:23