RTU aicina strādājošos pieteikties digitālo prasmju pilnveides kursiem

5. aprīlis, 2023

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina strādājošos un pašnodarbinātos līdz 3. maijam pieteikties izglītības programmā, lai uzlabotu savas digitālās prasmes kādā no sešām RTU piedāvātajām studiju kursu vai moduļu programmām. Kursu apmeklētājiem būs jāsedz vien 10% no mācību maksas, jo pārējo summu finansēs Eiropas Savienības (ES) fondi un valsts. Pēc programmas apguves kursu dalībnieki saņems elektronisko RTU apliecību par tālākizglītību, norādot studiju kursa vai moduļa apjomu kredītpunktos.

Mācību grupu komplektēšana plānota no 16. maija, un mācības notiks ne ilgāk kā līdz 31. oktobrim.

RTU piedāvā mācīties šādās programmās:

• Automatizētā projektēšana – Autodesk Inventor;
  • Automatizētās projektēšanas pamati – AutoCAD;
  • Informācijas sistēmu drošums;
  • Lietojumprogrammatūra (Excel pamati);
  • Ievads robotikā un Arduino kontrolleru vadībā (C++ un Python programmēšanas valodas);
  • Ievads tīmekļa vietnes izstrādē. Programmēšanas pamati (Front-end un back-end).

Pieteikšanās RTU piedāvātajām kursu programmām.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās, arī šajā pieteikties mācībām var strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri. Īpaši aicināti pieteikties sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni.

Lai motivētu Latvijas strādājošos iedzīvotājus apgūt jaunas prasmes un zināšanas, lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts. Izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmās, studiju moduļos vai studiju kursos, strādājošā līdzmaksājums ir 10%. Nodarbinātām personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču jāņem vērā, ka vienlaikus iespējams mācīties tikai vienā izglītības programmā. Šajā kārtā katrs mācību dalībnieks var pieteikties tikai vienai izglītības programmai. Augsta pieteikumu skaita gadījumā nodarbinātie vecumā no 45 gadiem ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni saņems priekšrocības uzņemšanā.

ES fondu projekta «Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide» mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projektu no 2017. līdz 2023. gada beigām īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Plašāka informācija – VIAA mājaslapā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. aprīlis, 2023 plkst. 12:16