RTU aicina skolēnus pieteikties Bērnu un jauniešu universitātē

21. septembris, 2017
.
.
RTU Bērnu un jauniešu universitāte aicina skolēnus pieteikties nodarbībām, kurās caur praktiskiem uzdevumiem interesantā un bērniem saistošā veidā tiks atbildēts uz daudziem «kāpēc?». Foto – RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) aicina skolēnus trijās klašu grupās – 2.–3., 4.–6. un 7.–9. – pieteikties nodarbībām, kurās caur praktiskiem uzdevumiem interesantā un bērniem saistošā veidā tiks skaidrota izgudrotāju un inženieru domu gaita, kādi izaicinājumi jāpārvar, lai izstrādātu kaut ko jaunu, kā arī tas, kāda pieeja palīdz inženieriem to izdarīt. Pirmās nodarbības notiks jau 2. oktobrī, un pieteikties tām iespējams, aizpildot pieteikuma anketu.

Visas RTU BJU nodarbības šoruden notiks RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12. Vienas nodarbības dalības maksa ir seši eiro, bet pirmā nodarbība – bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots.

2.–3. klašu nodarbības pirmajā grupā notiek pirmdienās no plkst. 15 līdz 16, otrajā grupā – no plkst. 16.15 līdz 17.15. 4.–6. klašu nodarbības pirmajā grupā notiek ceturtdienās no plkst. 15 līdz 16, otrajā grupā – piektdienās no plkst. 15 līdz 16. Savukārt 7.–9. klašu nodarbības notiek vienā grupā – piektdienās no plkst. 16.30 līdz 18. Katrai grupai nodarbības notiks vienu reizi nedēļā ar pārtraukumu skolēnu brīvlaikā.

RTU BJU ir izveidota pirms pieciem gadiem, lai veicinātu bērnu un jauniešu dabisko zinātkāri, atklātu viņu talantus un iepazīstinātu ar nākotnes studiju un karjeras iespējām inženierzinātņu jomā. Šā gada pavasara semestra nodarbībās RTU BJU mācījās teju 130 skolēni, un kopumā piecu gadu laikā skolēnu skaits bijis ap 300. RTU BJU ir vieta, kur bērni un jaunieši var pavadīt brīvo laiku un iegūt atbildes uz daudziem «kāpēc?». Te netiek liktas atzīmes, bet katrs jautājums ir uzmanības un izpētes vērts.

2015. gada vasarā RTU BJU kļuva par eucu.net tīklojuma dalībnieci, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā, kā arī citviet pasaulē.

Papildu informācija par nodarbību programmu, apmaksas kārtību un cita būtiska informācija lasāma RTU mājaslapas sadaļā «Nāc studēt», «Aktualitātes bērniem un jauniešiem», «Bērnu un jauniešu universitāte».

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. septembris, 2017 plkst. 10:25

Līdzīgi raksti

Ziņas

_