RTU aicina izzināt programmu «Pioneers into Practice 2020»

25. maijs, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina visus interesentus trešdien, 27. maijā, plkst. 20.00 piedalīties mobilitātes programmas «Pioneers into Practice 2020» informācijas pasākumā un uzzināt, ko tā piedāvā dalībnieku personības un karjeras izaugsmei.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» izglītības un mobilitātes programmā profesionāļiem «Pioneers into Practice» ir pasaulē vadošā mobilitātes programma, kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu. Dažādu nozaru profesionāļiem ir iespēja pieteiktiers dalībai tajā 1. jūnijam. Pieteikties dalībai programmā.

27. maija informācijas pasākumā programmas vadītājas Keita Mārtina (Kate Martin) un Līsa Jansena (Lisa Janssen) tiešsaistē iepazīstinās ar programmu un ieguvumiem dalībniekiem, kā arī  atbildēs uz interesējošiem jautājumiem. Būs iespējams arī detalizēti uzzināt, kā programma tiek veidota, kādas aktivitātes paredzētas, būs iespēja iepazīties ar iepriekšējo gadu dalībnieku pieredzi un noskaidrot, kas ir «EIT Climate-KIC» kopiena, par kuras daļu kļūs programmas dalībnieki.

Lai piedalītos tiešsaistes pasākumā, nepieciešams reģistrēties.

«Pioneers into Practice» apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstskolas, pētniecības institūti, valstiskās un nevalstiskās organizācijas. Programma ļauj gūt zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, to novēršanu, izzināt sistēmu inovācijas pieeju, pilnveidot prasmes risināt problēmas, strādāt starpdisciplinārās un starptautiskās komandās, salāgojot viedokļus, mazinot kultūratšķirības. Iegūtās prasmes palīdz strukturēt domāšanu, uzlabojot dalībnieku profesionālo sniegumu, meklējot jaunas pieejas darbam un problēmsituāciju risināšanai.

RTU Dizaina fabrika jau ceturto gadu aicina interesentus pieteikties programmai, piedāvājot darbseminārus un tiešsaistes apmācības, kouču atbalstu, darbu starpdisciplinārā komandā, izstrādājot risinājumu Latvijas uzņēmumu, organizāciju vai pašvaldību vides problēmām (laika posmā no jūnija līdz novembrim), stipendiju un četru līdz sešu nedēļu ilgu praksi klātienē vai attālināti kādā no «Pioneers into Practice» dalībvalstu organizācijām Eiropā.
Ievadmācības dalībniekiem notiks jūnijā (laika posmā no 8. līdz 19. jūnijam tiešsaistē moduļu veidā). Šogad pirmo reizi RTU Dizaina fabrika programmā uzņems arī Lietuvas profesionāļus, līdz ar to darba valoda būs angļu.

Programmā četru gadu laikā jau piedalījušies ap 30 profesionāļu, piedāvājot risinājumus, kā samazināt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu plūsmu, veicināt klimatam draudzīgu uzņēmējdarbību Valmierā, izmantot lielos datus vides izmaiņu prognozēšanā Jelgavā utt. Iegūtās zināšanas dalībniekiem ļāvušas arī attīstīt savu uzņēmējdarbību, līdzdarboties inovatīvu produktu izstrādē, attīstīt zinātnisko darbību utt.

Papildu informācija par programmu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. maijs, 2020 plkst. 16:21