RTU aicina interesentus iepazīties ar studentu komandu risinājumiem uzņēmumu nākotnes problēmām

11. decembris, 2019
.
.
.

16. decembrī plkst. 16.00 notiks inovāciju platformas «Demola Latvia» 2019. gada rudens sezonas noslēguma pasākums, starpdisciplināras vietējo un starptautisko studentu komandām prezentējot inovatīvus risinājumus astoņu uzņēmumu definētām problēmsituācijām. 

Pasākums notiks Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājas otrā stāva ātrijā, Jelgavas ielā 3, Rīgā. Savukārt plkst. 14.30 turpat tiks rīkota īpaša uzziņas diena uzņēmumiem, kuriem ir interese sadarboties ar studentiem un universitātēm nākotnes risinājumus radīšanā. RTU Dizaina fabrika aicina uzņēmumus izzināt programmu. 

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā reālā biznesa vidē, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, kuras ikdienā traucē ģenerēt nepieciešamība visu uzmanību veltīt akūtajiem procesiem. Uzņēmumi, piedaloties programmā, var iegūt inovatīvus un nākotnes tendencēm atbilstošus risinājumus, informāciju par klientu vēlmēm un vajadzībām, kā arī veidiem, kā piesaistīt un noturēt darbiniekus. Dalība «Demolā» uzņēmumiem arī palīdz veidot modernas un inovatīvas kompānijas tēlu. 

«Demola Latvia» īsteno Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU). 

2019. gada rudens sezonā studenti izstrādā risinājumus tādiem pazīstamiem uzņēmumiem un zīmoliem kā «T2T», «CatchBox», «Ette Tete», «PEPI RER», «Latvijas Pasts», «Vizulo», «Cyberme» un «Mežpils alus». Uzņēmumu definētās problēmsituācijas sasaucas ar galveno tendenci – «gudrāki» produkti un pakalpojumi. Komandās strādā 40 studenti, kopumā dalībai gan pieteicās ievērojami lielāks interesentu skaits – 198 studenti no 15 augstskolām. 

Programma ilgst no oktobra līdz decembrim, kuru laikā komandas izstrādā inovatīvus risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām. Komandām tiek nodrošinātas lekcijas un praktiskās nodarbības, dažādu nozaru ekspertu, mentoru un komandas koordinatoru atbalsts, kā arī infrastruktūra risinājumu izstrādei. Ja studentu idejas un izstrādātais risinājums uzņēmumam būs noderīgs, tas tiks licencēts. Šogad pirmo reizi programmā piedalās divi doktorantūras studenti. Programma arī papildināta ar nebijušām praktiskām nodarbībām komandu līderiem. 

No šā gada «Demola Latvia» tiek īstenota jaunā kvalitātē. Tā ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem», kas vērsts uz studentu inovatīvās domāšanas un uzņēmējspēju attīstību. No šā gada studenti par dalību programmā var saņemt arī 200 līdz 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju.  

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. decembris, 2019 plkst. 15:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi