RTU aicina dažādas organizācijas un uzņēmumus aktīvi līdzdarboties klimata inovāciju veicināšanā Eiropā

29. decembris, 2020

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina Latvijas organizācijas un uzņēmumus kļūt par Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» (EIT Climate-KIC) kontaktpunkta «EIT Climate-KIC Hub Latvia» biedriem un piedalīties EIT reģionālajā inovāciju shēmā, lai kopīgiem spēkiem veicinātu klimata inovācijas visā Eiropā.

«EIT Climate-KIC» ir Eiropas Savienības iniciatīva klimata jomā. Tā izveidota ar mērķi paātrināt pāreju uz klimatneitrālitāti, rosinot sistēmu pārmaiņas. «EIT Climate-KIC» darbojas 39 valstīs,  kopš 2016. gada RTU ir «EIT Climate-KIC» partneris, nodrošinot iespēju Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem iegūt zināšanas, attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un radīt risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. Organizējot programmas un veidojot partnerības, vairāku gadu laikā «EIT Climate-KIC Hub Latvia» uzkrājis pieredzi un tagad plāno veidot koordinētu un mērķtiecīgu sadarbības partneru tīklu. Apvienojot plašu klimata un inovāciju jomā ieinteresēto organizāciju loku, kontaktpunkts veicinās vietēja, reģionāla un nacionāla mēroga pārmaiņas un veidos iekļaujošāku, klimatam draudzīgāku sabiedrību, veicinot pāreju uz aprites un nulles līmeņa emisiju ekonomikas principiem.

Lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi un pievērstos adaptācijai, nepieciešami mērķtiecīgi un efektīvi risinājumi jau šobrīd – gan dabas resursu, materiālu un enerģijas izmantošanā, gan apkārtējās vides veidošanā, mobilitātē un pārtikas audzēšanā un ražošanā. To var panākt tikai ieviešot visaptverošas sistēmiskas pārmaiņas, kas ietver sadarbības, arī likumdošanu, pārvaldes struktūras, sabiedrības vērtību un domāšanas veida maiņu. Tāda ir «EIT Climate-KIC» vīzija – iekļaujoša, klimata noturīga sabiedrība, pārejot uz aprites un nulles emisiju ekonomikas modeli.

Lai sasniegtu mērķus, «EIT Climate-KIC Hub Latvia»  meklē dažādas organizācijas Latvijā, kuras vēlas kļūt par daļu no šīs vīzijas. Iesaistīties EIT reģionālajā inovāciju shēmā aicinātas vietējās, reģionālās un pašvaldību iestādes, nevalstiskās organizācijas, privāta kapitāla un valsts uzņēmumi, jaunuzņēmumi, pētniecības institūti un citi interesenti, kuri interesējas par klimata pārmaiņu novēršanu, vēlas sekmēt vietēja, reģionālā un nacionāla pārmaiņas un piedalīties izvēlēto programmu ieviešanā un vadīšanā, kā arī aktīvi sadarbojas nacionālā un starptautiskā līmenī ar dažādām ieinteresētām pusēm.

Pieteikties iespējams līdz 31. janvārim.

Vairāk informācijas par uzsaukumu.

«EIT Climate-KIC» tika izveidota 2010. gadā, to galvenokārt finansē EIT, kas ir Eiropas Savienības struktūra. Vairāk informācijas par EIT Climate-KIC.

Vairāk informācijas par «EIT Climate-KIC Hub Latvia».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. decembris, 2020 plkst. 13:06