RTU absolvents Kristians Rimkus būvējis vēja tuneli filmai «Neiespējamā misija»

28. decembris, 2018
Divas nedēļas 12 inženieru komanda intensīvi strādāja, lai izstrādātu vēja tuneļa projektu. Foto: LTV raidījuma «Izziņas impulss» ekrānuzņēmums

Kopā ar «Aerodium» inženieru komandu pēc speciāla pasūtījuma aptuveni piecos mēnešos uzbūvēts pasaulē lielākais vēja tunelis filmas «Neiespējamā misija: Sekas» vajadzībām, LTV1 raidījumā «Izziņas impulss» stāsta Rīgas Tehniskas universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF)  profesionālā bakalaura un maģistra studiju absolvents Kristians Rimkus.

Tā kā tuneli filmas pārstāvji pasūtīja un nopirka vēl pirms tā radīšanas, Kristians ar kolēģiem ķērās pie darba, lai saprastu, kā līdz filmēšanas sākumam pasūtījumu izpildīt. «Darbs pie tuneļa bijis visai saspringts – atmesti visi citi darbi un divas nedēļas 12 inženieru komanda intensīvi strādājusi, lai izstrādātu vēja tuneļa projektu,» raidījumā stāsta Kristians. Pēc projekta radīšanas vēl bija jāpaspēj aptuveni piecu mēnešu laikā vēja tuneli uzbūvēt.

Projekta realizācija izdevusies gluži veiksmīgi. «Tas brīdis, kad viņu tehniskais menedžeris ieraudzīja samontētu tuneli, viņš  vienkārši teica, ka Tomam Krūzam tas ir jāredz. Kad Toms atlidoja ar helikopteru, viņi gluži kā bērni skatījās un priecājās,» atzina Kristians.

Inženiera darbs ir plānot un rēķināt lidojumu vēja tunelī vēl pirms pacelšanās gaisā. Tas ir ļoti atbildīgs process, jo iekārtas ir ļoti dārgas un nozare – jauna – līdz ar to visas problēmas jārisina, balstoties uz paša un komandas pieredzi un zināšanām.

Plašāku informāciju var uzzināt 2018. gada 5. decembra raidījumā «Izziņas impulss» Latvijas sabiedrisko mediju mājaslapā (sākot raidījuma 19. minūtes).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. decembris, 2018 plkst. 12:07