RTU absolventi kļūs par programmas «Iespējamā misija» dalībniekiem

16. jūnijs, 2017
No kreisās: Kārlis Daģis, Ance Kancere un Dinārs Ozols. Foto: «Iespējamā misija»

Trīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventi – Kārlis Daģis, Dinārs Ozols un Ance Kancere – uzsāks dalību izglītības programmā «Iespējamā misija» un turpmākos divus gadus strādās par skolotājiem Latvijas skolās.

Programmā «Iespējamā misija» šogad darbu uzsāks 23 cilvēki, bet kopumā tai pieteicās 224 kandidāti. Nevienam no pretendentiem nav pedagoģiskās izglītības – viņus motivē vēlme pilnveidoties un uzlabot Latvijas skolēnu ikdienu.

Kārlis Daģis mācīs fiziku Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Viņš RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē ieguvis bakalaura grādu vides zinātnē, bet pašlaik studē Būvniecības inženierzinātņu fakultātes maģistra profesionālo studiju programmā «Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija». Strādājot birojā vai lauksaimniecības nozarē, Kārlis nav justies kā savā ādā. Taču, spēkus veltot brīvprātīgajā darbā jauniešu vasaras nometnē, viņš sapratis, ka darbs ar jauniešiem varētu būt viņa dzīves izaicinājums. No savām skolas gaitām viņš visspilgtāk atceras un godā skolotājus, kuri stundās iemācīja ko vairāk par stundas vielu – dzīves vērtības, zinātkāri un vēlmi vienmēr izprast ko jaunu.

Topošais Jāņa Poruka vidusskolas ekonomikas un matemātikas skolotājs Dinārs Ozols RTU ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un bakalaura grādu elektrozinībās. Dinārs vēlas, lai viņa skolēniem mācīšanās būtu ne tikai atzīmju, bet arī zināšanu un prasmju dēļ. Lai tas notiktu, viņš ir gatavs rūpēties, lai mācīšanas maniere un mācīšanās vide skolēnus aizrautu, līdzinātos spēlei. Saviem skolēniem Dinārs novēl būvēt stūrakmeņus, kas veido gudru un godīgu sabiedrību. Daži no tiem: atbalstīt vienam otru, veidot saskarsmes kultūru, veicināt atvērtību, ieinteresētību un pozitīvismu, nebaidīties kļūdīties.

Ance Kancere, kura būs Siguldas pilsētas vidusskolas informātikas skolotāja, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē ieguvusi maģistra grādu programmā «Informācijas tehnoloģija» un bakalaura grādu programmā «Automātika un datortehnika». Ance skolēniem vēlas parādīt, ka mācīšanās ir aizraujoša nodarbe. Lai to paveiktu, īpašu uzmanību viņa pievērsīs prasmei meklēt un analizēt informāciju, kā arī strādās, lai skolēniem veidotos dziļa izpratne, kā skolā apgūtais ir pielietojams dzīvē. Lai plānoto sasniegtu, Ance ik pa laikam sev un citiem atgādinās: «Katru dienu ikviens no mums apgūst ko jaunu, tāpēc mācīsimies kopā!»

Pirms gada skolotāja gaitas programmā «Iespējamā misija» sāka RTU absolventi Edijs Freimanis, Madara Kosolapova, Mārtiņš Rozenbergs un Jānis Stepiņš.

«Lattelecom», «Swedbank» un Ideju partneru fonda 2008. gadā sāktā projekta «Iespējamā misija» mērķi ir uzlabot izglītības kvalitāti Latvijā, motivēt skolēnus mācīties un pilnveidoties. Projekts, kas šogad tiek īstenots jau devīto reizi, palīdz radošiem, uzņēmīgiem un enerģiskiem augstskolu absolventiem ar labiem akadēmiskajiem sasniegumiem veicināt pozitīvu un mērķtiecīgu gaisotni Latvijas skolēnu vidū.

Jauno skolotāju dalība «Iespējamajā misijā» ilgst divus gadus, kuru laikā dalībnieks strādā kā pilna laika skolotājs, bet tam paralēli piedalās programmas nodrošinātajās mācībās pedagoģijā un līderībā, papildus skolotāja algai saņemot mācību stipendiju.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. jūnijs, 2017 plkst. 9:15