RTU absolvē pirmie sadarbībā ar Viļņas Ģedimina Tehnisko universitāti izveidotas programmas absolventi

22. februāris, 2018
Foto: pixabay.com

Šajā semestrī Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) absolvē pirmie maģistra akadēmisko studiju programmas «Inovatīvie risinājumu ģeomātikā» absolventi, kā arī maģistra akadēmisko studiju programmas «Inovatīva ceļu un tiltu inženierija» absolventi, kuri ir otrais šīs programmas izlaidums. Abas programmas īsteno Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, un tās veidotas sadarbībā ar Viļņas Ģedimina Tehnisko universitāti (VĢTU). Abu programmu absolventi iegūs kopīgu RTU un VĢTU diplomu, un viņu izlaidums notiks 23. februārī plkst. 13.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

Studijas abās programmās ilgst trīs semestrus, tās ir angļu valodā un norisinās gan Rīgā, gan Viļņā. Abās programmās ir pieejamas budžeta studiju vietas.

Programmu «Inovatīvie risinājumi ģeomātikā» uzsāka septiņi studenti, un visi arī absolvē. Vairāki turpinās studijas doktorantūrā RTU un VĢTU. Lauris Goldbergs, viens no programmas absolventiem, uzskata, ka studiju programma izveidota kvalitatīvi, un tās lielākā priekšrocība ir resursu apvienošana – tas, kā nav Rīgā, ir Viļņā, un otrādi. Piemēram, studentiem bija iespēja strādāt ar lāzerskanēšanas iekārtu, kura ir VĢTU, bet RTU pagaidām nav. Pirmajā semestrī studijas norisinājās gan RTU, otrajā – VĢTU, bet trešajā semestrī, kurā notika maģistra darba izstrāde, studenti varēja izvēlēties, kurā no abām universitātēm vēlas to rakstīt. Pirmie programmas absolventi ir no Latvijas, bet rudenī studijas uzsāka jaunie maģistranti, no kuriem četri ir no Latvijas, bet divi – no Lietuvas.

Šī programma sagatavo augstas kvalifikācijas ģeomātikas speciālistus gan patstāvīgas zinātniskās pētniecības, gan praktiskā darba veikšanai Latvijā, Lietuvā un citās valstīs. Programmas absolventi ir mērniecības inženierijas speciālisti, kas ieguvuši jaunākās zināšanas ģeomātikā, ģeodēzijā un kartogrāfijā, kas saistītas ar ģeodēzisko tīklu, ģeogrāfisko informācijas sistēmu radīšanu un attīstīšanu.

Programmu «Inovatīva ceļu un tiltu inženierija» absolvē pieci studenti – viens no Latvijas, trīs no Lietuvas un viens no Ēģiptes. Šajā programmā studijas pirmajā semestrī notika Viļņā, otrajā – Rīgā, bet trešajā studenti paši varēja izvēlēties, kur izstrādāt savu maģistra darbu.

Šīs programmas absolventi ir augsti kvalificēti transtportbūvju speciālisti, kuri sagatavoti gan patstāvīgai zinātniskās pētniecības darbībai, gan praktiskai darbībai ceļu un tiltu projektēšanā, būvniecībā un uzturēšanā Latvijā, Lietuvā un citās valstīs.

Līgumu par sadarbību abu programmu izviedošanu RTU un VĢTU parakstīja 2014. gada 17. martā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. februāris, 2018 plkst. 13:19