RTU 158. dzimšanas dienā suminās izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

11. oktobris, 2020

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 14. oktobrī svinēs 158. dzimšanas dienu, un jau tradicionāli šajā dienā paredzēti svinīgi pasākumi, kuru laikā tiks godināti izcilākie zinātnieki un mācībspēki, kā arī sumināts Goda absolvents. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, dalība pasākumos – tikai ar ielūgumiem. Pārējie RTU studenti un darbinieki pasākumus varēs vērot tiešraidē RTU iekštīklā ORTUS.

Dzimšanas diena 14. oktobrī plkst. 10.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1 sāksies ar RTU 61. starptautiskās zinātniskās konferencies plenārsēdi, ko atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Par RTU zinātnes un pētniecības attīstību pēdējo piecu gadu laikā ziņos RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna, savukārt par starptautisko tīklošanos kā izaugsmes instrumentu zinātnē stāstīs RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta direktors profesors Jānis Ločs.

Jau tradicionāli plenārsēdes laikā sveiks arī apbalvojumu «RTU Gada zinātnieks 2020», «RTU Gada jaunā zinātniece 2020» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2020» ieguvējus, kā arī «RTU Gada balvas valorizācijā» un «Gada studenta balvas valorizācijā» laureātus.

Pēc zinātniskās konferences plenārsēdes plkst. 14.00 RTU Lielajā aulā notiks RTU Senāta svinīgā sēde. Tajā, pasniedzot RTU Akadēmiskās izcilības balvas, tiks sumināti izcilākie RTU mācībspēki, kā arī apbalvojumus saņems RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāji – RTU darbinieki. Tiks sumināts arī RTU Goda absolvents, un vairāki RTU darbinieki saņems Goda diplomus.

RTU ir pirmā Latvijas teritorijā izveidotā augstskola, kas dibināta 1862. gada 14. oktobrī. Rīgā augstskola bija nepieciešama, jo 19. gadsimta vidū Baltijas saimnieciskā attīstība bija sasniegusi tādu līmeni, ka bez vietējiem tehniskajiem speciālistiem tās attīstība draudēja palēnināties vai pat vispār apstāties. Rīgas Politehnikumu (tagadējo RTU) dibināja, paraugu gūstot no attīstītākajām Rietumeiropas valstīm, kur jau bija trīspakāpju tehniskās izglītības sistēma. Līdz ar Politehnikuma izveidi Rīgā sākās strauja inženiertehnisko zinātņu attīstība.

Mūsdienās RTU ir starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. RTU nodrošina augstas kvalitātes izglītību, izcilu pētniecību un valorizāciju jeb inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. oktobris, 2020 plkst. 23:22