RTU 150 gadu jubilejas kulminācija – vērienīgs lieluzvedums «Radi tālāk!»

7. septembris, 2012
.
.
.

14. oktobrī plkst. 17 Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar vērienīgu mūzikas, mākslas un tehnoloģiju caurvītu lieluzvedumu «Radi tālāk!» Arēnā Rīga atzīmēs 150 gadu jubileju. Skatītājus priecēs vijolniece Baiba Skride, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Intars Busulis, operas soliste Inga Kalna, ģitārists Kaspars Zemītis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults, aktieris Arturs Skrastiņš, kā arī pūtēju orķestris SPO, deju ansambļi «Vektors» un «Dancis», kori «Gaudeamus» un «Delta». Uz lieluzvedumu aicināta gan RTU saime, gan ikviens mūzikas un mākslas cienītājs.

Par godu nozīmīgajai jubilejai veidotajā uzvedumā «Radi tālāk!» mūzika, māksla un oriģinālas Roberta Rubīna veidotas video projekcijas uzburs tehnoloģisku parādi, kas skatītājiem vēstīs par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un būtiskākajiem notikumiem cauri gadsimtiem. 

«Radi tālāk!» veidotāji – režisors Jānis Siliņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, muzikālais vadītājs Juris Vaivods un producente Leonarda Ķestere – vēlas uzsvērt talantīgu zinātnieku, pedagogu, studentu un mākslinieku mijiedarbību, kas allaž vērsta uz to, lai mūsu ikdienas dzīve kļūtu radošāka un skaistāka! Muzikāli tas iezīmēsies Riharda Vāgnera, Džordža Geršvina, Artūra Maskata u. c. komponistu skaņdarbos. 

Uz Baltijas senākās tehniskās universitātes svinībām aicināti RTU absolventi, studenti, darbinieki, partneri, draugi un interesenti. Par ielūgumiem uz pasākumu iespējams uzzināt www.rtu.lv/150 vai zvanot pa tālruni 67089343.

Pēc koncerta – balle ar mūziku dažādām gaumēm – spēlēs grupa «Labvēlīgais tips», Rock'n'Roll orķestris «Keksi», grupa «Musiqq», kā arī DJ Roberts Lejasmeijers un DJ Shadows.

Absolventiem būs iespēja sastapt sen neredzētus kursabiedrus un draugus,bet darbiniekiem un studentiem – savus kolēģus un biedrus Arēna Rīga izveidotajās fakultāšu un departamentu satikšanās vietās.

RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā, tā dibināta 1862. gada 14. oktobrī. Absolventu vidū ir gan vienīgais Latvijā dzimušais Nobela prēmijas laureāts Vilhelms Ostvalds, gan leģendārais Rīgas mērs Georgs (Džordžs) Armitsteds, kā arī LR Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un citi zinātnē un sabiedrībā nozīmīgi cilvēki. 

Šobrīd universitātes astoņās fakultātēs studē ap 15 000 studentu. RTU irLatvijas tehniskās un inženierizglītības centrs ar plašām augstākās izglītības iegūšanas iespējām un pārdomāti veidotu pētniecības attīstības bāzi 30 laboratorijās un centros, 33 pētniecības institūtos un 103 katedrās un profesoru grupās.

Jubilejas ģenerālsponsori: Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo; lieldraugi: Lattelecom, Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Severstaļlat, Exigen Services Latvia, Rīgas dome; atbalstītājs: Knauf, Z Light, Grindeks, Sacret, Reinhards Vītols.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

7. septembris, 2012 plkst. 11:14

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi