Rīgas Tehnisko universitāti Dziesmu un deju svētkos pārstāvēs astoņi kolektīvi

29. jūnijs, 2018
RTU jauktais koris «Vivere» koncertā «Uzvelc baltu kreklu» 2016. gada 16. jūnijā

Astoņu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) māksliniecisko kolektīvu dalībnieki kuplinās XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku pulku. Dažādos pasākumos no 30. jūnija līdz 8. jūlijam RTU kolektīvi – sieviešu koris «Delta», jauktais koris «Vivere», vīru koris «Gaudeamus», vokālais ansamblis «Jauna nianse», tautas deju ansamblis «Vektors», pūtēju orķestris «SPO», studentu teātris «Kamertonis» un postfolkloras grupa «Daba San» piedalīsies dažādos Dziesmu un deju svētku pasākumos.

30. jūnijā plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19, koru konkursa finālā «Dziesmu kari» piedalīsies RTU vīru koris «Gaudeamus», mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, diriģenti Rihards Rudzītis un Jānis Ungurs, koncertmeistare Sarmīte Ārenta. Ieeja pasākumā bez maksas.

30. jūnijā plkst. 19.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19, koru konkursa finālā «Dziesmu kari» piedalīsies jauktais koris «Vivere», mākslinieciskais vadītājs Gints Cepelnieks, diriģente Anna Amanda Stolere, koncertmeistars Rihards Lapiņš.

1. jūlijā plkst. 12.00 Rīgas Domā, Herdera laukumā 6, notiks garīgās mūzikas koncerts «Es esmu», kurā piedalīsies RTU vīru koris «Gaudeamus», diriģents Ivars Cinkus. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

1. jūlijā RTU kolektīvi piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku gājienā. Gājiens sāksies plkst. 14.00, bet RTU kolektīvi gājienam pulcēsies plkst. 19.30 Kaļķu un Šķūņu ielas stūrī, bet plkst. 19.54 dosies gājienā. RTU kolektīvu priekšgalā ies RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kurš pats savulaik dziedājis RTU vīru korī «Gaudeamus».

2. jūlijā plkst. 11.00 Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3, notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku vokālo ansambļu konkursa fināls. Tajā piedalīsies RTU vokālais ansamblis «Jauna Nianse», vadītāja Anitra Balode. Ieeja pasākumā bez maksas.

2. jūlijā plkst. 16.00 un plkst. 20.00 «Arēnā Rīga», Skanstes ielā 21, notiks deju koncerts «Vēl simts gadu dejai». Koncertā piedalīsies RTU tautas deju ansamblis «Vektors», mākslinieciskie vadītāji Dagmāra Bārbale, Uldis Šteins. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

6. jūlijā plkst. 12.00 Vērmanes dārza estrādē notiks Kapelu maratons. Tajā dzirdēsim arī RTU postfolkloras grupu «Daba San». Ieeja pasākumā bez maksas.

6. jūlijā plkst. 17.00 Esplanādē notiks Pūtēju orķestru Dižkoncerts. Koncertā piedalīsies RTU studentu pūtēju orķestris «SPO» diriģenta Māra Martinsona vadībā. Ieeja koncertā bez maksas.

6. un 7. jūlijā plkst. 19.00 Daugavas stadionā, Augšielā 1, notiks deju lieluzvedums «Māras zeme». Tajā piedalīsies RTU Tautas deju ansamblis «Vektors», mākslinieciskie vadītāji Dagmāra Bārbale, Uldis Šteins. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

7. jūlijā plkst. 12.30 Vecrīgas ielās un laukumos notiks vokālo ansambļu ielu koncerti, kuros piedalīsies RTU vokālais ansamblis «Jauna Nianse» Anitras Balodes vadībā.

7. jūlijā plkst. 17.00 Rīgas amatierteātru programmā VEF Kultūras pils Mazajā zālē, Ropažu ielā 2, RTU studentu teātris «Kamertonis» piedalīsies ar izrādi «Likteņu vējš» pēc R. Bredberija darba motīviem. Režisore Ludmila Stančika. Ieeja pasākumā bez maksas.

8. jūlijā plkst. 20.00 Mežaparka Lielajā estrādē notiks XXVI Vispārējo Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerts «Zvaigžņu ceļā». Koncertā piedalīsies RTU vīru koris «Gaudeamus», jauktais koris «Vivere» un studentu pūtēju orķestris «SPO». Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Dalībnieku skaita ziņā kuplākais un koncertpieredzē bagātākais, kā arī plašāk zināmais RTU kolektīvs, kas pulcē labākās Latvijas vīru balsis, ir 1959. gadā dibinātais vīru koris «Gaudeamus». Sieviešu koris «Delta», kurš šogad atzīmēs 60 jubileju, 2017. gadā no Eiropas koru olimpiādē koris atveda Nāciju Grand Prix zelta medaļu. Jaunākais no RTU kolektīviem ir jauktais koris «Vivere», kurš ar vērā ņemamiem panākumiem koncertē jau 10 gadus. Savukārt «SPO» ir vecākais studentu pūtēju orķestris Latvijā, un šogad atzīmēs 50 gadu jubileju. «SPO» Dziesmu svētku simtgadē ieguvis karogu «Latvijas labākais pūtēju orķestris». Dalībnieku skaita ziņā mazākais muzikālais kolektīvs ir vokālais ansamblis «Jauna nianse», kurā, spēlējot dažādus mūzikas instrumentus, muzicē septiņi dalībnieki.

Deju svētku dalībnieku rindas kuplinās divi RTU kolektīvi – tautas deju ansambļa «Vektors» jauniešu un vidējās paaudzes kolektīvi. «Vektors» dalībnieki dejas soli griež 55 gadus, un tas savu vārdu ierakstījis Ginesa rekordu grāmatā, rosinot garākās dejas – Gatves dejas tapšanu.

Plašāka informācija par RTU mākslinieciskajiem kolektīviem

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. jūnijs, 2018 plkst. 14:39