Rīgas Tehniskā universitāte uzņem Eiropas izcilākos daļiņu paātrinātāju zinātniekus

24. maijs, 2018

Rīgā no 22.līdz 25. maijam notiek ARIES projekta «Accelerator Research and Innovation for European Science and Society» («Daļiņu paātrinātāju izpēte un inovācijas Eiropas zinātnei un sabiedrībai») ikgadējā sanāksme, kurā izvērtē padarīto un nosprauž jaunus mērķus turpmākiem soļiem. ARIES ir programmas Apvārsnis 2020 projekts, kura mērķis ir padarīt daļiņu paātrinātāju tehnoloģijas pieejamākas industrijai un zinātnei, sekmējot sabiedrības ieguvumus no šīs jomas.

Šobrīd Rīgas Tehniskās Universitātes zinātnieki ARIES projekta ietvaros darbojas trijās darba grupās:

1. WP-15 zinātnieku grupa strādā pie daļiņu paātrinātāju elementu un darba virsu parakājumu uzlabošanas;
  2. WP-16 darba grupa izstrādā elektroniskās un vadības komponentes konceptuāli jauna tipa paātrinātājam;
  3. WP-2 piedalās paātrinātāju tehnoloģiju e-studiju programmas izstrādē un online studiju platformas nodrošināšanā.

Rīgas sanāksmes laikā tika panākta vienošanās starp RTU, Rīgas kuģu būvētavu, CERN un daļiņu paātrinātāju ražotājiem par jauna projektu, kura ietvaros tiks pētītas iespējas attīrīt izplūdes gāzes ar elektronu paātrinātāja palīdzību.

Plašāka informācija par projektu.

Vairāk par ARIES projektu.

24. maijs, 2018 plkst. 9:23