Rīgas Tehniskā universitāte saņem Inovāciju līdera balvu un saglabā vietu platīna kategorijā «Ilgtspējas indeksa» novērtējumā

14. jūnijs, 2019
Apbalvojumus saņēma RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis

Par ieguldījumu inovāciju sekmēšanā Rīgas Tehniskai universitātei (RTU) piešķirta «Inovāciju līdera» balva, bet «Ilgtspējas indeksa» novērtējumā jau otro gadu pēc kārtas RTU ierindojas platīna kategorijā. Augstie novērtējumi iegūti, pateicoties mērķtiecīgām pūlēm inovāciju attīstīšanā, kā arī centieniem iedzīvināt zaļo dzīvesveidu un sniegt zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā.

Atbilstoši «Ilgtspējas indeksa» metodoloģijai platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

«Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā RTU iekļuva 2018. gadā, bet «Inovāciju līdera» balvu RTU saņem pirmo reizi. Pavisam platīna kategorijā šogad iekļuvuši 19 uzņēmumi. «Ilgtspējas indeksa» svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 13. jūnijā.

Lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija.

RTU īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. RTU arī rūpējas par darbinieku lojalitāti un rīko pasākumus darbinieku ģimenēm. Arī šie centieni ir atzinīgi novērtēti, jau ceturto gadu pēc kārtas RTU piešķirot Ģimenei draudzīga komersanta statusu.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus.

RTU saņem Inovāciju līdera balvu un saglabā vietu platīna kategorijā «Ilgtspējas indeksa» novērtējumā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. jūnijs, 2019 plkst. 14:58