Rīgas Tehniskā universitāte iekļauta starp 50 labākajām universitātēm THE «New Europe» reitingā

26. aprīlis, 2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļuvusi «The Times Higher Education» (THE) veidotajā jaunajā reitingā «New Europe», ieņemot 41. – 50. vietu. Īpaši augstu novērtēts RTU sniegums sadarbībā ar industriju, kā arī internacionalizācija.

Reitingā izvērtēts to 13 Eiropas valstu, kuras pievienojušās Eiropas Savienībai (ES) pēc 2004. gada, universitāšu sniegums pēc pieciem kritērijiem – studijām, pētniecības, citējamības, sadarbības ar industriju un internacionalizācijas. RTU ir starp 10% labāko universitāšu no šīm 13 valstīm. Reitinga rezultāti publiskoti 25. aprīlī.

Reitinga «New Europe» pirmajā vietā ierindojusies Tartu Universitāte, otrajā – Kipras Tehnoloģiju universitāte, trešajā – Kipras universitāte. Pavisam reitingā iekļautas 50 labākās universitātes no šīm valstīm, un pārstāvētas ir visas jaunās ES dalībvalstis, izņemot Maltu. Viskuplāk – ar 13 augstākās izglītības iestādēm – reitingā pārstāvēta Čehija, Poliju pārstāv 12, bet Ungāriju – septiņas augstskolas. Latviju reitingā pārstāv RTU un Latvijas Universitāte.

Reitinga veidotāji norāda ka, bijušajās komunistiskā režīma valstīs kopš pievienošanās ES ir notikušas būtiskas izmaiņas pozitīvajā virzienā, tomēr, vērtējot sniegumu pētniecībā, dzelzs aizkars kartē joprojām ir redzams ļoti skaidri. “Vecās” Eiropas valstis citējamības rādītājos ievērojami pārspēj “jaunās” Eiropas valstis, izņemot Austrumvāciju. Arī ārvalstu studentu piesaistē bijušā Austrumu bloka valstis atpaliek, piemēram, tikai 3,4% Polijas augstskolu studentu ir no ārzemēm, labāki rezultāti šajā jomā ir Čehijai, kuras augstskolas piesaistījušas 10,6% ārvalstu studentus. Jāuzsver, ka RTU ārvalstu studentu īpatsvars šajā semestrī sasniedza 14%.

Reitings «New Europe»

Papildu informācija