Rīgā notiks Eiropas vērienīgākā konference energoelektronikā

12. septembris, 2018
.
.
.

Attīstoties elektroenerģētikas nozarei un pieaugot atjaunojamo energoresursu īpatsvaram, arvien aktuālāks kļūst jautājums par viediem risinājumiem, lai nodrošinātu energoefektivitāti gan mājsaimniecībās, gan arī tautsaimniecībā. Enerģētikas un elektrotehnikas zinātnieki no visas pasaules 17.-21. septembrī tiksies Rīgā, energoelektronikai veltītajā zinātniskajā konferencē «EPE 2018», lai iepazītos ar jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem minētajā jomā. 

Konferenci par energoelektroniku Eiropas Energoelektronikas asociācija (EPE) katru gadu rīko citā valstī. Šogad konference notiek Latvijā, Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalas ielā 8, vienkopus pulcējot aptuveni 650 dalībnieku. Šī ir Eiropā vērienīgākā energoelektronikas jomas konference, un to organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), savukārt finansiāli atbalsta konferences Platīna sadarbības partneris AS «Latvenergo», kas ir vadošais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā un arī ilggadējs RTU atbalstītājs

Elektroenerģētikas nozarei attīstoties, elektroapgādes sistēmās arvien vairāk tiek izmantota elektronika, piemēram, energoelektronikas pārveidotāji, kas ļauj pārveidot elektroenerģiju, uzlabot tās kvalitāti un optimizēt enerģijas patēriņu. 

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns profesors Oskars Krievs stāsta, ka, pieaugot atjaunojamo energoresursu īpatsvaram, kā arī attīstoties viedajiem risinājumiem elektroenerģētikai, kad enerģijas plūsmu var vadīt, to uzkrājot un lietojot ar laika nobīdi, būs nepieciešams aizvien vairāk šādu pārveidotāju. Tāpēc konference zinātnieki dalīsies pieredzē, kā konstruēt un veidot energoelektronikas pārveidotājus, lai tie būtu funkcionāli, lētāki un kompaktāki. 

«Energoelektronikas pārveidotāji ir būtībā visur — gan sadzīves tehnikā, gan elektroapgādes sistēmās. Jebkurš elektromobilis ir spilgts piemērs – tam ir baterija, energoelektronikas pārveidotājs un elektromotors,» skaidro O. Krievs. Viņš stāsta, ka teorētiski arī ar elektromobili varētu piedalīties brīvajā elektroenerģijas tirgū, uzkrājot enerģiju, kad tā lētāka, un atdodot tīklā, kad tā dārgāka. 

Latvijā gan pagaidām nav daudz uzņēmumu, kas ražotu šādus pārveidotājus. Viens no pionieriem – inženieris un autosportists Andris Dambis, kurš ir uzsācis pārveidotāju konstruēšanu un ražošanu. Taču O. Krievs akcentē, ka tā ir perspektīva nozare, kurā ir vērts investēt zināšanas un finansējumu, jo «tā ir joma, kur tuvākajā desmitgadē sagaidāms daudz jaunu risinājumu,» saka O. Krievs. 

Energoelektronikas konferences plenārsēdēs ar zinātniskajiem referātiem uzstāsies pasaulē slaveni zinātnieki. Būs arī darbs sekcijās, kur notiks zinātnisko publikāciju prezentācijas. Atsevišķa diena – 17. septembris – būs veltīta jaunajiem zinātniekiem – doktorantiem, kad viņi prezentēs savus pētījumus. 

Konferences mājaslapa

 

Eiropas Energoelektronikas asociācijas konference 2018

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. septembris, 2018 plkst. 10:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi