Rektors: Mans gandarījums ir studenti

10. jūnijs, 2022
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lielākais gandarījums profesijā ir studenti, kuri ir zinātkāri, aktīvi studē, lai kļūtu par profesionāļiem izvēlētajās specialitātēs, un paralēli apgūst arī biznesa menedžmentu, lai veidotu paši savus uzņēmumus, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» atzīst Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

RTU un rektors L. Ribickis saņēmis Ministru kabineta atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Tikmēr kolēģi uzteic viņa darba spējas un humora izjūtu, bet pats rektors, lai arī daudz laika pavada sapulcēs, spēj saspringtajā grafikā atrod laiku darbam ar studentiem un lekciju lasīšanai, ziņo raidījums.

Viņa darbaspējas un pozitīvo sadarbību ar studentiem uzteic RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes pētnieks Ansis Avotiņš: «Viņš iedvesmo studentus, viņš vienmēr ir studentiem draugs, vienmēr viņus motivē. Pat, ja tu neesi nekāds spīdeklis, tevi motivē, visādi cenšas izpalīdzēt.»

Intervijā L. Ribickis ari norāda, ka lielākais paveiktais darbs rektora amatā ir redzams Ķīpsalā. «Mēs izveidojām Ķīpsalas studentu pilsētiņu no tādas apsūbējušas, pusuzceltas vietas, no kuras daudzi gribēja iet prom un citur būt, par samērā modernu un kompaktu Campus, kas latviski varētu nozīmēt studentu pilsētiņu,» viņš stāsta.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments