Valsts prezidents: inženierzinātnes ir tautsaimniecības pamatā

13. aprīlis, 2018
.
.
Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes lektors Vitālijs Aišpurs iepazīstina Valsts prezidentu ar Elektroakustikas laboratoriju

Inženierzinātnes līdzīgi kā dabaszinātnes ir tautsaimniecības pamatā, un radīt arvien vairāk produktu ar augstu pievienoto vērtību var tikai gudri un zinoši cilvēki, apmeklējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņu Ķīpsalā, atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Mums ir jāapzinās, ka ilgtermiņā tautsaimniecības izaugsme Latvijā nebūs iespējama bez inženierzinātnēm. Zinātnei un pētniecībai ir īpaša loma mūsu valsts mērķu sasniegšanā – veidojot ekonomiku ar pievienoto vērtību un palielinot uzņēmēju konkurētspēju Latvijā. Mūsu augstskolām ir jāturpina investēt attīstībā un modernizācijā, lai radītu bāzi zināšanu sabiedrības veidošanai,» norāda R. Vējonis. 

Lai apspriestu inženierzinātņu izglītības nozīmi, attīstību un izaicinājumus, Valsts prezidents ceturtdien, 12. aprīlī, apmeklēja studentu pilsētiņu Ķīpsalā, tikās ar rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki un citiem universitātes vadības, kā arī Studentu parlamenta pārstāvjiem. 

Valsts prezidents vizītes laikā RTU iepazinās ar studiju un pētniecības vidi RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kas jau vairākus gadus tiek mērķtiecīgi veidota par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru, attīstot infrastruktūru, atbilstoši darba tirgus pieprasījumam modernizējot studiju programmas un veicinot sadarbību zinātnisko institūciju un uzņēmumu starpā. Viņš viesojās RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, apmeklējot Elektroakustikas laboratoriju, un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, ar lielu interesi izzināja Industriālās enerģētikas un elektrotehnikas institūta laboratorijas un KUKA inovatīvā robota prototipa darbību. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē viņš tika iepazīstināts arī ar vēja ģeneratoru, saules paneļu un kolektoru izmantošanu, ar kuriem tiek veicināta atjaunojamo energoresursu lietošana gan fakultātes ēkas uzturēšanā, gan studiju un pētniecības procesā. 

Prezidents vizītes laikā apmeklēja arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimēru pārbaužu laboratoriju, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta laboratoriju. Valsts prezidenta uzmanību piesaistīja «Latvenergo» radošās laboratorijas piedāvātās iespējas studentiem. Vizītes turpinājumā tika apmeklēta arī RTU Zinātniskā bibliotēka un Dizaina fabrika – inovāciju centrs studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem, kur sadarbojoties tiek radīti tehniski un dizaina risinājumi jaunu produktu, pakalpojumu un tehnoloģiju attīstībai visdažādākajās nozarēs. 
 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīte RTU studentu pilsētiņā

Vizītes fotogalerija nra.lv 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. aprīlis, 2018 plkst. 10:35

Līdzīgi raksti

Ziņas