Prezentēs RTU absolventu jauno digitālo platformu

24. aprīlis, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Absolventu asociācija (AA) 27. aprīlī, RTU Absolventu dienā, prezentēs jaunu digitālo platformu «RTUconnect». Pasākums notiks plkst. 15.00 Āzenes ielā 6, 11. stāvā, RTU konferenču zālē. Tajā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, RTU vadība, kā arī pārstāvis no platformas izstrādātāja - uzņēmuma «Graduway».

RTU ir pirmā Latvijas augstskola, kas radījusi digitālu platformu, lai absolventi ērti un mūsdienīgi varētu uzturēt saikni ar universitāti un cits ar citu arī pēc studiju beigām. «RTUconnect» būs ne vien reģistrs un datubāze, bet arī instruments, lai apzinātu absolventus Rīgā, reģionos, kā arī starptautiskā mērogā, jo RTU mācās aizvien vairāk ārzemju studentu.

«RTU absolventu jaunā platforma ir nozīmīgs solis Latvijas augstākās izglītības kontekstā, jo tā mums ļaus vēl labāk apzināt mūsu absolventus un komunicēt ar viņiem. Tas ir būtiski, jo attiecībās starp universitāti un absolventiem iegūst abas puses,» saka AA izpilddirektore Anita Straujuma.

Platformā «RTUconnect» pirmie aicināti reģistrēties RTU šā gada absolventi, tāpēc platformas prezentācija kalpo arī par ievadu RTU Lielajam izlaidumam, kas šogad norisināsies jau otro gadu un notiks 21. jūnijā «Arēnā Rīga».

Augstskolas visā pasaulē uztur saikni ar absolventiem, jo tas dod iespēju sekot līdzi absolventu karjeras gaitām un izvērtēt studiju programmu piedāvājumu, lai studiju saturu veidotu atbilstoši darba tirgus vajadzībām. Absolventi arī palīdz veidot universitātes saikni ar biznesu. Viņi sadarbojas ar augstskolas zinātniekiem inovāciju izstrādē un komercializācijā.

Latvijas augstskolu absolventu apzināšana ir uzsākta arī valdības līmenī -Izglītības un zinātnes ministrija pagājušajā gadā ieviesa studējošo un absolventu reģistru, kas sniedz informāciju par absolventu nodarbinātības līmeni, jomu un vidējo atalgojumu pēc konkrētu studiju programmu un augstskolu absolvēšanas.

RTU arī šogad Lielo izlaidumu rīko kopā ar saviem ilggadējiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem «Latvenergo» un «Severstaļ», kā arī «Swedbank», «Industry Service Partner», «Vizulo», «Sadales tīkls», «Accenture Latvia» un «CMB».

24. aprīlis, 2018 plkst. 16:17