Prezentēs A. Zigmundes grāmatu par reformpedagogu H. Gaudigu

8. decembris, 2010

Trešdien, 15. decembrī, plkst. 16.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 10, notiks RTU vadošās pētnieces Alīdas Zigmundes grāmatas «Hugo Gaudig. Pädagogische Konzeption und sein Besuch im Baltikum im Herbst 1922» prezentācija.

08.12.2010.

Dr. paed. Alīdas Zigmundes grāmata veltīta reformpedagogam Hugo Gaudigam (1860–1923). Tā sarakstīta vācu valodā, izmantojot Latvijas un Vācijas arhīvu un bibliotēku materiālus, un ir veltīta pedagoga 150 gadujubilejai.

H. Gaudigu pazina ne tikai Leipcigā, kur viņš strādāja par pedagogu un mācīja nākamās skolotājas, bet arī citās valstīs Eiropā. Daudzi Latvijas skolotāji brauca pie viņa hospitēt stundas, bet 1922. gada rudenī pazīstamais reformpedagogs ieradās Rīgā, lai piedalītos «Pedagoģiskajā nedēļā», un referēja gan par aktuāliem pedagoģijas jautājumiem, gan vadīja paraugstundas. «Pedagoģiskajā nedēļā» Rīgā piedalījās vairāk nekā 1159 dalībnieki – skolotāji, augstskolu mācībspēki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un H. Gaudiga kolēģi no Vācijas.

Grāmata stāsta par Hugo Gaudiga kontaktiem ar Baltiju, tostarp Latviju, tajā atrodamas H. Gaudiga un viņa kolēģu paraugstundu stenogrammas.

8. decembris, 2010 plkst. 11:37